• Aktualności

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            W czwartek 11 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości Pasowania na Czytelnika. Pani bibliotekarka, Romana Ozga, przygotowała dla dzieci niespodziankę w postaci teatrzyku Kamishibai, czyli Papierowego Teatru wywodzącego się z Japonii. Wykorzystując plansze z ilustracjami oraz tekstem uczniowie mieli okazję wysłuchać baśni H. CH. Andersena "Nowe szaty Cesarza". Dzieciom bardzo spodobała się ta forma prezentowania baśni. Następnie pierwszaki zostały zapoznane z regulaminem wypożyczania i zasadami postepowania w bibliotece szkolnej. Uczniom zostały założone karty biblioteczne i po raz pierwszy mogli wypożyczyć książki. Był to dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem.

        • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1D
          • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1D

            Uczniowie klasy 1 d obchodzili Klasowy Dzień Marchewki w ramach projektu edukacyjnego "Smacznie i zdrowo ". Dzieci obejrzały "Bajkę o Marchewce",z której dowiedziały się wielu wiadomości o walorach zdrowotnych tego pysznego warzywa. Następnie spróbowały soku z marchewki,który bardzo im smakował. Po takiej dawce witamin wykonały przepiękne i bardzo pomysłowe "kukiełki marchewkowe" oraz opaski z emblematem tego warzywa. Zajęcia zostaly zakończone wręczeniem "marchewkowego" medalu.

        • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1B
          • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1B

            W ramach projektu „Smacznie i zdrowo” klasa 1b obchodziła w klasie Dzień Marchewki. Był to dzień pełen radości. Uczniowie tego dnia przyszli ubrani w marchewkowe kolory, przynieśli swoje ulubione maskotki. Na początku lekcji obejrzeliśmy film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Potem przyszedł czas na zajęcia praktyczne. W naszych zeszytach powstała mapa myśli na temat wykorzystania marchewek, zrobiliśmy prace plastyczne oraz marchewkowe kukiełki. Na koniec zajęć każdy miał okazję chrupać surowe marchewki, pić sok marchwiowy, a na deser zjedliśmy ciasto marchewkowe, które było bardzo pyszne. Dziękujemy mamie naszej Blanki za takie słodkości.

        • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 3C
          • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 3C

            Z okazji Dnia Marchewki klasa 3c realizując projekt. ,,Smacznie i zdrowo” spędziła niezwykły dzień w szkole. Wszyscy ubrani w marchewkowe kolory oraz marchewkowe emblematy zabrali się tego dnia do poznania dobroczynnych właściwości marchewki. Dzięki pięknie przygotowanej prezentacji przez Lilkę C. mogliśmy dowiedzieć się dlaczego spożywanie marchewki jest bardzo ważne. Następnie zabraliśmy się do przygotowania marchewkowych muffinek. Kiedy marchewkowe muffinki się piekły zabraliśmy się do przygotowania plakatów o marchewkach. Praca zespołowa bardzo nam się podobała, a jej efekty przeszły nasze oczekiwania. Plakaty są wspaniałe. A potem była prawdziwa uczta. Muffinki marchewkowe były bardzo smaczne i zdrowe, a dzień który spędziliśmy w szkole był niezwykły. Uczniowie klasy 3c

        • WIELKANOCNE WARSZTATY
          • WIELKANOCNE WARSZTATY

            Klasa II b wzięła przed świętami udział w warsztatach robienia naturalnych świec sojowych z wiosenno-wielkanocnymi dekoracjami, które zostały przeprowadzone przez panią Joannę z Fabryki Animacji. Warsztaty zostały zakończone wizytą wielkanocnego zająca, który wręczył dzieciom upominki z okazji Świąt Wielkanocnych.

        • WIELKANOCNE SPOTKANIE W DZIENNYM DOMU POBYTU W CELBOWIE
          • WIELKANOCNE SPOTKANIE W DZIENNYM DOMU POBYTU W CELBOWIE

            W dniu 25 marca uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami odwiedzili pensjonariuszy Dziennego Domu Pobytu w Celbowie. Przygotowali dla nich przedstawienie pt. „Wielkanocne zwyczaje” oraz kartki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Spotkanie było pełne radości i wzruszeń. W podziękowaniu za wspaniały występ uczniowie otrzymali wykonane przez pensjonariuszy kurczaczki. Wszystkim seniorom z Dziennego Domu Pobytu w Celbowie życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

        • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK
          • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

            21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, ale nie tylko. To także od 2005 roku Światowy Dzień Zespołu Downa. Z okazji tego Dnia na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa oraz propagowanie integracji. Symbolem święta stały się kolorowe skarpetki i oznaczają „kocham Cię takim, jakim jesteś”. Kto nosi kolorowe skarpetki wyróżnia się w tłumie, ale jednocześnie wysyła sygnał, że bycie „innym” nie oznacza nic złego. Nasi uczniowie również przyłączyli się do tej akcji. 21 marca przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, które miały na celu zwiększenie wśród uczniów świadomości na temat choroby osób z Zespołem Downa. Tworzyliśmy prace plastyczne, a na koniec każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Od września 2022 roku nasza szkoła bierze udział w programie MEiN pn. „Laboratoria Przyszłości”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 a bardzo często na swoich lekcjach wykorzystują pomoce zakupione z tego programu. Do przeprowadzenia w klasie szybkiej sondy, quizu, testu lub głosowania najlepiej sprawdza się tablet Apple iPad z aplikacją Plickers. Wystarczy, że nauczyciel dysponuje takim tabletem z dostępem do Internetu i wydrukuje dla uczniów specjalne karty, które stanowią ich „urządzenie” do glosowania.

        • KONKURS MATEMATYCZNY
          • KONKURS MATEMATYCZNY

            W czwartek 14 marca odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr w klasach I – III. Celem konkursu było: popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych dzieci, odkrywanie matematycznych talentów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz mobilizowanie i motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów. Najlepsi uczniowie z etapu szkolnego wytypowani przez organizatorów reprezentować będą szkołę w II etapie rejonowym w Wejherowie.Trzymamy kciuki, aby z naszej szkoły wyłonił się laureat po III etapie w Warszawie. Organizatorem etapu szkolnego była Anna Wiśniewska.

        • WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ
          • WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ

            Klasy 1 wybrały się do Muzeum Ziemi Puckiej. Celem wycieczki było m.in. zapoznanie się z dorobkiem kultury i sztuki kaszubskiej. Pan przewodnik oprowadził dzieci po muzeum, prezentował ekspozycję, ciekawie opowiadając o czasach minionych. Uczniowie mogli poczuć się jak ich pradziadkowie, zasiadając w dawnych szkolnych ławkach. Wspólnie pod batutą pana przewodnika odśpiewali "Kaszubskie nuty". Wcielili się również w dawnych rybaków, wykorzystując rzeźby kaszubskiego twórcy ludowego. Dopełnieniem pobytu w muzeum był udział w warsztatach o tematyce wielkanocnej, gdzie dzieci mogły przypomnieć sobie tradycje wielkanocne oraz wykonać magnesy-pisanki. Pierwszoklasiści udali się także na spacer po Pucku, odwiedzając starówkę, pucką Marinę oraz molo. Po powrocie do szkoły przelali swoje wrażenia na kartki papieru. Wycieczkę można uznać za udaną.

        • GRATULACJE
          • GRATULACJE

            15 marca na Gali Sportu Gminy Władysławowo nagrodzono i wyróżniono zawodników i trenerów działających w gminnych klubach sportowych za osiągnięcia w 2023 roku. Także nasz uczeń z ZSP w Żelistrzewie - Ignacy Jaszke - otrzymał nagrodę od burmistrza Miasta Władysławowo za osiągnięcia sportowe w pływaniu w płetwach. Ignacy trenuje w klubie sportowym UKS Delfin Władysławowo. Gratulujemy i życzymy wielu sportowych emocji w kolejnym roku.

        • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
          • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

            W naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach przywitały stróżów prawa i z uwagą wysłuchiwały cennych wskazówek. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie z zawodem policjanta. Dzieci poznały także strój i wyposażenie policjanta, mogły zobaczyć tarczę do zatrzymywania kierowców tzw. „lizak” i przymierzyć policyjną czapkę. Wizyta policjantów była dla dzieci bardzo pouczającym i atrakcyjnym wydarzeniem.

      • Witamy na naszej stronie
      • Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego z klasami integracyjnymi i sportowymi
    • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW i MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH
      ROK SZKOLNY 2023/2024

       Wykaz podręczników I-III na rok szkolny 2023-2024.pdf
      Wykaz podręczników klasy IV-VIII rok szkolny 2023/2024.pdf
       


      • KONSULTACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

      • HARMONOGRAM KONSULTACJI Z NAUCZYCIELAMI 

         

    • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 
      NA ROK SZKOLNY 2022/2023

       

      Wykaz-podrecznikow-przedszkole.pdf

                                                                                    Wykaz-podrecznikow-klasy-1-3.pdf

       

      Wykaz-podrecznikow-klasy-4-8.pdf


    • Godziny dzwonków

      Piątek 19.04.2024
    • Rok Szkolny 2021/2022 

      WEWNĘTRZNE PROCEDURY ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA  WYNIKAJĄCE Z ZAGROŻENIA
          COVID-19      
       Wewnetrzne procedury bezpieczenstwa COVID-19 kl._IV-VIII_-_w_SP_w_Żelistrzewie_-_01.09.2021r.rr.
       
                                                                          

    • Usługa Office 365


    •  COVID-19
      Szkolne procedury bezpieczeństwa organizacji pracy Szkoły Podstawowej im.Jana III Sobieskiego w Żelistrzewie w okresie stanu epidemii COVID-19
      PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA

    •                                                    

       

      W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelistrzewie, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Pucku, działa Szkolna Kasa Oszczędności SKO do której należą chętni uczniowie z klas I-VIII naszej szkoły. Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania, który uczy systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Książeczka SKO to dla dziecka pierwsze minikonto z książeczką oszczędnościową, w której opiekun zapisuje gromadzone przez niego pieniądze.

      Zachęcamy uczniów do oszczędzania w szkolnej kasie SKO oraz do odwiedzania strony www.skowsgb.pl

       

      Wszelkich informacji udziela opiekun SKO, którym jest p. Katarzyna Pęzioł.

      Opiekun zaprasza w każdy poniedziałek podczas przerw do sali 9, począwszy od poniedziałku 7 października.

       

       

    • Kalendarz

        brak danych

    •  

       

  • Galeria zdjęć

      brak danych