• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

7.00 – 8.00

Codziennie rano z uśmiechniętą buźką przychodzimy do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą, babcią lub dziadkiem. Witamy się z panią, z koleżankami i kolegami. Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy grupowe.

8.00 – 8.20

Czas zacząć poranne ćwiczenia!

8.20 – 8.30

Przygotowujemy się do śniadania, myjemy ręce.

8.30 – 9.00

Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie - nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy śniadanie. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek i myjemy ząbki.

9.00 – 10.10

Odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w różnych zajęciach: malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy, kolorujemy. Bierzemy udział w zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się wierszy i piosenek. Po zakończonych zajęciach sprzątamy miejsce pracy/ zabawy i przygotowujemy się do wyjścia na świeże powietrze.

10.30 – 11.45

I nareszcie! Wychodzimy na dwór! Obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw, szukamy przygód!

11.45 – 12.00

Przygotowujemy się do obiadu, wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne w toalecie.

12.00 – 12.30

Jemy pyszny obiadek. Wielkie brawa dla Pań Kucharek!!!

12.45 – 13.45

Myjemy ręce i buzie po obiedzie. Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych zainteresowań i pomysłów, utrwalamy wiadomości, które zdobyliśmy na zajęciach, słuchamy bajek, uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję.

13.45 – 14.00

Sprzątamy nasze miejsce zabaw i przygotowujemy się do podwieczorku.

14.00 – 14.30

Zjadamy podwieczorek. Pychotka!!!

14.30 – 17.00

Uczestniczymy w zabawach ruchowych, bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań z kolegą lub koleżanką, rozmawiamy z naszą panią o tym jak minął dzień w przedszkolu albo bawimy się na placu zabaw. Mamy wiele ciekawych pomysłów na spędzenie tego wolnego czasu!!! 17.00 W taki oto sposób nasz dzień w przedszkolu dobiega końca, ale wrócimy tu jeszcze.

Rozklad_dnia.pdf