• PASOWANIE NA CZYTELNIKA
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            W czwartek 11 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości Pasowania na Czytelnika. Pani bibliotekarka, Romana Ozga, przygotowała dla dzieci niespodziankę w postaci teatrzyku Kamishibai, czyli Papierowego Teatru wywodzącego się z Japonii. Wykorzystując plansze z ilustracjami oraz tekstem uczniowie mieli okazję wysłuchać baśni H. CH. Andersena "Nowe szaty Cesarza". Dzieciom bardzo spodobała się ta forma prezentowania baśni. Następnie pierwszaki zostały zapoznane z regulaminem wypożyczania i zasadami postepowania w bibliotece szkolnej. Uczniom zostały założone karty biblioteczne i po raz pierwszy mogli wypożyczyć książki. Był to dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem.

        • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1D
          • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1D

            Uczniowie klasy 1 d obchodzili Klasowy Dzień Marchewki w ramach projektu edukacyjnego "Smacznie i zdrowo ". Dzieci obejrzały "Bajkę o Marchewce",z której dowiedziały się wielu wiadomości o walorach zdrowotnych tego pysznego warzywa. Następnie spróbowały soku z marchewki,który bardzo im smakował. Po takiej dawce witamin wykonały przepiękne i bardzo pomysłowe "kukiełki marchewkowe" oraz opaski z emblematem tego warzywa. Zajęcia zostaly zakończone wręczeniem "marchewkowego" medalu.

        • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1B
          • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 1B

            W ramach projektu „Smacznie i zdrowo” klasa 1b obchodziła w klasie Dzień Marchewki. Był to dzień pełen radości. Uczniowie tego dnia przyszli ubrani w marchewkowe kolory, przynieśli swoje ulubione maskotki. Na początku lekcji obejrzeliśmy film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, że marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Potem przyszedł czas na zajęcia praktyczne. W naszych zeszytach powstała mapa myśli na temat wykorzystania marchewek, zrobiliśmy prace plastyczne oraz marchewkowe kukiełki. Na koniec zajęć każdy miał okazję chrupać surowe marchewki, pić sok marchwiowy, a na deser zjedliśmy ciasto marchewkowe, które było bardzo pyszne. Dziękujemy mamie naszej Blanki za takie słodkości.

        • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 3C
          • DZIEŃ MARCHEWKI W KLASIE 3C

            Z okazji Dnia Marchewki klasa 3c realizując projekt. ,,Smacznie i zdrowo” spędziła niezwykły dzień w szkole. Wszyscy ubrani w marchewkowe kolory oraz marchewkowe emblematy zabrali się tego dnia do poznania dobroczynnych właściwości marchewki. Dzięki pięknie przygotowanej prezentacji przez Lilkę C. mogliśmy dowiedzieć się dlaczego spożywanie marchewki jest bardzo ważne. Następnie zabraliśmy się do przygotowania marchewkowych muffinek. Kiedy marchewkowe muffinki się piekły zabraliśmy się do przygotowania plakatów o marchewkach. Praca zespołowa bardzo nam się podobała, a jej efekty przeszły nasze oczekiwania. Plakaty są wspaniałe. A potem była prawdziwa uczta. Muffinki marchewkowe były bardzo smaczne i zdrowe, a dzień który spędziliśmy w szkole był niezwykły. Uczniowie klasy 3c

        • WIELKANOCNE WARSZTATY
          • WIELKANOCNE WARSZTATY

            Klasa II b wzięła przed świętami udział w warsztatach robienia naturalnych świec sojowych z wiosenno-wielkanocnymi dekoracjami, które zostały przeprowadzone przez panią Joannę z Fabryki Animacji. Warsztaty zostały zakończone wizytą wielkanocnego zająca, który wręczył dzieciom upominki z okazji Świąt Wielkanocnych.

            Polecamy wszystkim zajęcia warsztatowe prowadzone przez @Fabryka Animacji.

        • WIELKANOCNE SPOTKANIE W DZIENNYM DOMU POBYTU W CELBOWIE
          • WIELKANOCNE SPOTKANIE W DZIENNYM DOMU POBYTU W CELBOWIE

            W dniu 25 marca uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami odwiedzili pensjonariuszy Dziennego Domu Pobytu w Celbowie. Przygotowali dla nich przedstawienie pt. „Wielkanocne zwyczaje” oraz kartki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Spotkanie było pełne radości i wzruszeń. W podziękowaniu za wspaniały występ uczniowie otrzymali wykonane przez pensjonariuszy kurczaczki. Wszystkim seniorom z Dziennego Domu Pobytu w Celbowie życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

        • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK
          • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

            21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, ale nie tylko. To także od 2005 roku Światowy Dzień Zespołu Downa. Z okazji tego Dnia na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa oraz propagowanie integracji. Symbolem święta stały się kolorowe skarpetki i oznaczają „kocham Cię takim, jakim jesteś”. Kto nosi kolorowe skarpetki wyróżnia się w tłumie, ale jednocześnie wysyła sygnał, że bycie „innym” nie oznacza nic złego. Nasi uczniowie również przyłączyli się do tej akcji. 21 marca przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, które miały na celu zwiększenie wśród uczniów świadomości na temat choroby osób z Zespołem Downa. Tworzyliśmy prace plastyczne, a na koniec każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

            #światowydzieńzespołudowna #skarpetkowewyzwanie

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Od września 2022 roku nasza szkoła bierze udział w programie MEiN  pn. „Laboratoria Przyszłości”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 a bardzo często na swoich lekcjach wykorzystują pomoce zakupione z tego programu. Do przeprowadzenia w klasie szybkiej sondy, quizu, testu  lub głosowania najlepiej sprawdza się tablet  Apple  iPad z aplikacją Plickers. Wystarczy, że nauczyciel dysponuje takim tabletem z dostępem do Internetu i wydrukuje dla uczniów specjalne karty, które stanowią ich „urządzenie” do glosowania.

            Sprzęt oświetleniowy oraz tablet iPad z darmową aplikację Chromavid doskonale sprawdza się przy robieniu kolorowych zdjęć przy macie GreenScreena z okazji Walentynek czy też  Balu Karnawałowego itp..

            Na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych drugoklasiści maja okazje pracować z Genibotem. Genibot to wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania.  Praca z robotem, to świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Genibot mówi w dwóch językach – polskim oraz angielskim, co daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Dzieci wykorzystując karty do kodowania programują trasy tak, aby Geinbot wykonał określone zadania.

            Uczniowie klasy II a uwielbiają zajęcia konstrukcyjne, dlatego też chętnie sięgają po   klocki Lego Spike  Prime. Zaletą tych zestawów jest intuicyjne połączenie elementów konstrukcyjnych LEGO z nowoczesnymi czujnikami, silnikami oraz środowiskiem służącym do kodowania. Po podstawowym przygotowaniu w pierwszej klasie konstrukcje drugoklasistów są już bardziej zaawansowane.

            Kompetencje matematyczne takie jak: przeliczanie elementów, porównywanie ich liczebności w zbiorach, wykonywanie działań matematycznych, określanie kierunków...uczniowie rozwijają w zabawie. Dzieci na terapii z zapałem i radością wykonują kolejne matematyczne działania, nawet nie zauważając ile już ich zrobiły. Uczniowie wykorzystali kolorowe kubeczki z których układali wieże według wzoru, dodawali, odejmowali i określali liczby parzyste i nieparzyste. Karty wzorów z zadaniami matematycznymi, rozwijają kompetencje matematyczne, oraz przygotowują do nauki podstaw programowania. Takie twórcze i kreatywne zajęcia bardzo podobają się uczniom.👏

  • Galeria zdjęć

      brak danych