• UROCZYSTOŚĆ ODDANIA DO UŻYTKU WINDY

20 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość oddania do użytku windy.

Uczestników uroczystości powitała dyrektor ZSP w Żelistrzewie – Jolanta Bieszke, inicjator powstania windy w szkole.

Punktem kulminacyjnym spotkania było przecięcie wstęgi jako symbolicznego aktu przekazania inwestycji.

Uroczystość była przykładem realizacji marzenia o szkole bez barier. Szkole, w której każde dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał. Szkole, w której życiu może uczestniczyć każdy uczeń, każdy nauczyciel oraz rodzic, bez względu na ograniczenia wynikające z posiadanej niepełnosprawności czy specjalnych potrzeb.

Inwestycja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu wielu osób.

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

W piątek 29.04.2022 r. w  Żelistrzewskim Domu Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wygrali eliminacje szkolne. Klasy 1-3 reprezentowali: Staś Eitner z klasy 3c i Lilianna Capińska z klasy 1c, klasy 4-8 reprezentowali: Franek Eitner z klasy 4c, Hania Grota z klasy 4a i Patrycja Tyliszczak z klasy 7a. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Poszczególni uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia. I tak III miejsce zdobył Staś Eitner klasa III c, wyróżnienie Franciszek Eitner klasa IVc, wyróżnienie Grota Hanna klasa IV a, wyróżnienie Tyliszczak Patrycja klasa VIIa. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy, jesteśmy z Was dumni.

• Wycieczka do Multikina na film „Sonic 2. Szybki jak błyskawica”

W czwartek 5 maja br. uczniowie klasy III b i III c pod opieką pań : Anny Wiśniewskiej, Mirosławy Miszkinis i Angeliki Krzebietka udali się na wycieczkę do Multikina w Rumi. Nasi trzecioklasiści obejrzeli film animowany „Sonic 2. Szybki jak błyskawica”, w którym to uwielbiany na całym świecie niebieski jeż powraca by udowodnić wszystkim, że ma to, czego potrzeba, aby zostać prawdziwym bohaterem. Test jego możliwości przychodzi szybko, gdy pojawiają się przeciwnicy planujący zniszczyć cywilizację. Kluczem do wygranej okazuje się być współpraca. Tylko wtedy, gdy Sonik połączy siły z lisem Tailsem oraz kolczatką Knuckles jest w stanie ocalić świat. Film ukazuje jak ważna w życiu jest przyjaźń, miłość i wsparcie w rodzinie. Pomaga zrozumieć, że z odmienności można zrobić swój atut. Dzieciaki oglądały przygody głównego bohatera z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy, choć nie brakowało scen trzymających w napięciu. To był naprawdę udany wyjazd.

• DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to największe święto naszej Planety, obchodzone co roku 22 kwietnia. Nasze Przedszkolaki w tym dniu aktywnie uczestniczyły w „Sprzątaniu Świata”, aby w ten sposób pokazać jak dbają o swoją Planetę. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety.