• WIELKANOCNY ZAJĄCZEK

Dzieci w naszym przedszkolu od kilku dni przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Udekorowały salę świątecznymi ozdobami, posiały owies, rzeżuchę oraz poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne. Nie mogło również zabraknąć spotkania oraz słodkości od Wielkanocnego Zajączka, które wszystkim dzieciom wręczyła Pani Dyrektor. Niespodzianka ta sprawiła wszystkim dzieciom wielką radość, a na ich twarzach pojawiły się słodkie uśmiechy. Wspaniała zabawa dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Wesołego Alleluja!

• WIELKANOCNE STROIKI

Stroiki wielkanocne z kwiatów oraz ozdóbnaturalnych i sztucznych to piękna tradycja, która dodaje świątecznego klimatu w każdym domu. Klasa 3b przygotowała na zajęciach technicznych różnorodne dekoracje, które będą ozdobą ich mieszkań w czasie tegorocznych świąt. Jedne można położyć na stole inne zawiesić na oknie czy drzwiach. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i z zapałem wykonywały swoje prace.

W tym miejscu chcemy złożyćżyczenia ciepłych i pełnych radości Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.

Klasa 3b wraz z wychowawcą

• PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Dzieci  z grup 6 - latków wzięły udział w programie profilaktyki stomatologicznej realizowanym przez TRIDENT SP. Z O.O w Przychodni Stomatologicznej w Pucku. W ramach tego programu przedszkolaki miały wykonane badanie stomatologiczne oraz lakierowanie zębów stałych i mlecznych.  Efektem tych badań była informacja dla rodziców o stanie uzębienia dzieci oraz o ewentualnej konieczności leczenia ortodontycznego. Nasze przedszkolaki bardzo miło wspominają ten czas.

• WYCIECZKA DO KINA - Wróżka Zębuszka

Dnia 3 kwietnia  2023 roku uczniowie klas pierwszych i , drugich wybrali się na wycieczkę do kina do Rumi na animowany film pt. ”Wróżka Zębuszka”.

Dzieci obejrzały czarującą historię pełną ciepła, humoru i magii. Była to  opowieść o przyjaźni wróżki Violettty z dziewczynką Maxie. Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Czy jej się to udało?...

Film, nie tylko bawi ale również uczy, że warto mieć marzenia i spełniać je, nawet jeśli nie wszystko jest proste. Dla uczniów była to udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie.