• SPOTKANIE Z LEKTURĄ "HOBBIT"

Uczniowie klasy VI C postanowili stworzyć gry planszowe inspirowane lekturą ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem" J. R. R. Tolkiena. Każda grupa przygotowała planszę, pionki, a także instrukcję. Rezultaty były niezwykłe, a dzieła uczniów nie wiązały się tylko ze świetną zabawą, ale także były idealną okazją do rozwijania zdolności artystycznych i poszerzania wiadomości o lekturze. Magiczny świat Śródziemia wydał się uczniom niezwykle interesujący, a rezultaty ich pracy były fantastyczne.

• POŻEGNANIE PANI IRENY BLIŹNIUK

26.01 odbyło się pożegnanie pani Ireny Bliźniuk, która po wielu latach ogromnego zaangażowania w swoją pracę, zdecydowała się odejść na zasłużoną emeryturę. Pożegnanie było nie tylko chwilą wypełnioną smutkiem, ale także ogromem wdzięczności za wszystko, co pani Irena wnosiła do naszych serc i umysłów. Za empatię, ogromne serce, inspirację i pasję - dziękujemy!
            Życzymy wszystkiego, co najlepsze na nowym etapie życia!

• PRELEKCJA

25 stycznia 2023r. uczniowie klas szóstych, drugich i trzecich brali udział w prelekcji "Czyste powietrze dla wszystkich", "Zdrowe płuca" w ramach projektu dofinansowanego ze środków wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

,,Dzień Babci i Dziadka”

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
            wszystkie dzieci więc pracują
            Zetrą kurze w każdym kątku,
            przypilnują dziś porządku.
            W kuchni błyszczą już talerze,
            wnusia babci bluzkę pierze
            Wnusio już podaje kapcie,
            bardzo Kocha swoja babcię.
            Dzisiaj wszystkie smutki precz!
            Święto Dziadków ważna rzecz!

• KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 21 stycznia w kościele w Żelistrzewie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu klasy II a i II b z naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców, p. Anny Wiśniewskiej, p. Katarzyny Pęzioł i p. Agnieszki Jaszke. Dziękujemy artystom za prawdziwą ucztę wokalną a Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego i pociechy z wnuków.

Fotografie Andrzej Bojke, film Anna Wiśniewska

• JASEŁKA

14 stycznia uczniowie naszej szkoły  pod kierunkiem Pań Janiny Wittstock, Katarzyny Pęzioł i Agnieszki Jaszke, przedstawili w kościele parafialnym w Żelistrzewie  spektakl bożonarodzeniowy pt. „ Niezwykły Gość” wraz z przepięknymi pastorałkami i kolędami. Jasełka miały na celu pokazać Nam, co w życiu jest ważne , a nie zawsze zauważalne i doceniane . Występ naszych uczniów został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony ogromnymi brawami. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać !

• LEKTURA NA WIESZAKU

Uczniowie klasy 4A oraz 4C podczas lekcji języka polskiego wykonali ,,Lektury na wieszaku". Czwartoklasiści mieli okazję zgłębić dwa fascynujące tytuły  - ,,Mikołajek" Jeana-Jacquesa Sempégo i René Goscinnego oraz ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania" Janusza Christy.

Każdy uczeń miał za zadanie wybrać kluczowe sceny, postacie lub wydarzenia z książek i przekazać je w formie plastycznej. Na specjalnie przygotowanych wieszakach, zostały umieszczone ilustracje, symbole lub przedstawienia ważnych momentów z lektur, a także krótkie opisy lub podpisy, które towarzyszyły poszczególnym elementom, pomagając innym zrozumieć kontekst i znaczenie przedstawionych scen. Każdy uczeń krótko zaprezentował stworzony przez siebie projekt, a prezentacjom towarzyszyła ożywiona dyskusja. ,,Lektura na wieszaku" nie tylko angażuje uczniów w proces przyswajania treści książek, ale także sprawia, że czytanie staje się bardziej interaktywne i dostosowane do różnych typów uczenia się. To fascynujące połączenie literatury, sztuki i wspólnej nauki, które rozwija umiejętności społeczne i kreatywne myślenie.

• ORSZAK TRZECH KRÓLI

Tradycyjnie w Żelistrzewie 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego ulicami wioski przeszedł Orszak Trzech Króli z wiernymi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Małgorzaty Marii Alacoque. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej wcielili się w postacie biblijne: Maryi, Józefa, aniołów, diabłów, królów, pastuszków, Heroda, arcykapłana i odgrywali scenki przy pałacu Heroda,  w gospodzie i w kościele. Taka forma przedstawienia pozwoliła mieszkańcom na bezpośrednie doświadczenie historii narodzin Jezusa, co z pewnością wzbogaciło ich duchowe przeżycia.
            Dziękujemy pani Janine Wittstock i pani Agnieszce Jaszke za przygotowanie przedstawienia, państwu Hallmann za przygotowanie Pałacu Heroda, państwu Wiśniewskim za przygotowanie gospody, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za zadbanie o bezpieczeństwo  podczas Orszaku, panu Andrzejowi Bojke za piękne zdjęcia, pani Elżbiecie Lutzow za przygotowanie ciepłych napojów i wszystkim tym którzy przyczynili  się do uświetnienia tej pięknej uroczystości. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za wspólne kolędowanie.

• KALENDARZ ADWENTOWY

Od końca listopada do 15.12.2023r. odbył się szkolny konkurs na Kalendarz Adwentowy dla uczniów klas IV-VI. Wyjątkową kreatywnością oraz starannością w wykonaniu prac za co zostali wyróżnieni wykazali się: Agata Dampc 5b, Maria Duda 5a, Jan Kaczmarek 5a, Sara Labuda 4a. I  miejsce zdobyła- Lilianna Kulik 4a, II miejsce- Igor Krepel 4c oraz Paulina Klein 4a, III miejsce Dominika Czech 4b. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy. ( nauczycielki języka niemieckiego)