• ŚWIETLICA SZKOLNA

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00

Świetlica usytuowana jest na parterze budynku szkolnego z łatwym dostępem dla dzieci i rodziców.

W skład świetlicy szkolnej wchodzą dwie sale do zajęć i zabaw. Pomieszczenia urządzone są estetycznie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Wyposażone w niezbędny sprzęt i pomoce do prawidłowego funkcjonowania: tablicę, telewizor, projektor, komputer, video, zabawki, duży zestaw gier tematycznych, logicznych, edukacyjnych, klocki, sprzęt sportowy, zestaw książek i czasopism dla dzieci, pomoce do zajęć plastycznych oraz bogaty zestaw materiałów do twórczej pracy.

W czasie zajęć świetlicowych uczniowie korzystają z salki sensorycznej, a jeśli tylko pozwala na to pogoda, przebywają codziennie na świeżym powietrzu uczestnicząc w zabawach ruchowych na boisku szkolnym lub placu zabaw.

Pobyt w świetlicy nie może być dla ucznia czasem straconym, dlatego zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć proponujemy :

• zajęcia artystyczne : rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny, wyklejanie, wydzieranki, witraże, origami, różnorodne prace z wykorzystaniem naturalnych surowców, wycinanki, kolaże,

• zajęcia kształtujące umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy - quizy, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, układanki, odrabianie zadań domowych,

• zajęcia czytelnicze,

• zajęcia z wykorzystaniem środków audio-wizualnych,

• gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Prace wykonane przez uczniów prezentowane są na gazetkach dekorujących świetlicę.

Nauczyciele -wychowawcy świetlicy współpracują z dyrektorem szkoły, rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem i psychologiem szkolnym w celu rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych. Jednocześnie starają się zapewnić uczniom atrakcyjne spędzenie wolnego czasu oraz ciepłą i przyjazną atmosferę.

ZAJĘCIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKOLNO -PRZEDSZKOLNYM W ŻELISTRZEWIE

REGULAMIN_SWIETLICY_SZKOLNEJ.pdf

KARTA_ZAPISU_DZIECKA_DO_SWIETLICY.pdf

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żelistrzewie