• ZEBRANIE Z RODZICAMI
     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

      27 marca 2019r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami.

      16.30 - klasy 5-8 SP oraz gimnazjum

      17.30- klasy 1-4 SP

      17.30 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami klas 6 SP w stołówce szkolnej
       

    • SPOTKANIE Z LEKTURĄ "DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA"
     • SPOTKANIE Z LEKTURĄ "DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA"

      W minionym tygodniu klasa IIa omawiała kolejną lekturę w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkanie z lekturą”. Drugoklasiści bardzo chętnie opowiadali przygody doktora Jana Dolittle i jego zwierząt. Uczniowie układali plan wydarzeń, pisali zaproszenie, wybrali się w wirtualną podróż do Anglii oraz poznali Afrykę.

      W czasie zajęć wykonali wiele ciekawych zadań w oparciu o karty pracy, stworzyli w parach ilustracje do wybranego rozdziału książki. Podsumowaniem zajęć była własnoręcznie wykonana praca pt. „Lektura w pudełku”. Każdy uczeń zaprezentował klasie swoje pudełko – rzeczy związane z lekturą. Niektórzy uczniowie włożyli gotowe przedmioty, inni samodzielnie przygotowali zwierzęta oraz główną postać lektury. Pomysłowość dzieci nie miała granic, a radość podczas wspólnego oglądania prac – bezcenna.

       

    • "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
     • "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

      Klasa IIa i IIb zakończyła realizację drugiej części ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Tym razem głównym celem akcji było pokazanie dzieciom zależności między sposobem odżywiania i aktywnością fizyczną, a stanem zdrowia i samopoczuciem. W czasie zajęć zachęcaliśmy dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz zdrowego odżywiania.

      Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych formach zajęć. Odbył się klasowy konkurs plastyczny pt. „Jestem siłaczkiem”, zawody sportowe, prace plastyczne, opis gier i zabaw sportowych wymyślonych przez dzieci, które wykorzystamy w czasie zajęć. Do projektu włączyli się również rodzice, którym serdecznie dziękujemy. Przed nami kolejne, ostatnie  wyzwanie – III etap - Wiosna.

    • KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 1-3
     • KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 1-3

      13.03.2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Po eliminacjach klasowych w konkursie szkolnym wzięło udział 12 uczestników. Jury w składzie Romana Ozga i Edyta Wolszon wybrały najlepszych recytatorów. Oto wyniki konkursu:
      1 miejsce Franciszek Eitner 1b
      2 miejsce Malwina Stromska 2b
      3 miejsce Hanna Grota 1a i Pola Krysiewicz 2a

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych recytacji. 

    • DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO
     • DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO

      Dzień Kobiet na wesoło! Uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego „BetAga” zaprezentowali dzisiaj kilka zabawnych scen z życia mężczyzn i kobiet, a że te wzajemne relacje często są niebywale skomplikowane, śmiechu było co niemiara. Na koniec dziewczęta zmierzyły się w tanecznej bitwie z chłopcami. Kto wygrał? A to już pytanie do publiczności!

    • DZIEŃ KOBIET
     • DZIEŃ KOBIET

      Dzień 8 marca to wyjątkowe święto – święto wszystkich kobiet. W naszej szkole także obchodziliśmy to święto. W klasach uczniowie złożyli życzenia, wręczyli kwiatki oraz poczęstowali swoje koleżanki słodkościami. Sto lat wszystkim Paniom!

    • KLASA IIA - "RODZICE NA START"
     • KLASA IIA - "RODZICE NA START"

      Klasa IIa rozpoczęła realizację drugiej części ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem jest uświadomienie dzieciom wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia, prawidłowy rozwój i samopoczucie. Będziemy zachęcać dzieci do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, przez co zwiększymy sprawność fizyczną. Jednym z tematów, jaki realizujemy to między innymi „Zdrowe inwestycje – rodzice na start”.

      Dlatego zaprosiliśmy rodziców do aktywnego spędzenia czasu wolnego ze swoimi pociechami. 7 marca 2019r. rodzice brali udział w zajęciach wychowania fizycznego. Jak to na tych zajęciach bywa, najpierw była zbiórka, potem rozgrzewka poprowadzona przez uczniów. W części głównej odbyły się wyścigi rzędów oraz gra w dwa ognie : rodzice kontra dzieci. Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwał nasz sędzia – dzisiaj w roli żeńskiej - Wiki. Na zakończenie zajęć rodzice otrzymali materiały edukacyjne. Była to okazja do integracji, aktywnego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

    • APEL PODSUMOWUJĄCY PIERWSZE PÓŁROCZE W KLASACH 1-3
     • APEL PODSUMOWUJĄCY PIERWSZE PÓŁROCZE W KLASACH 1-3

      1 marca 2019r. odbyło się podsumowanie wyników w nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019 w klasach 1-3. Pani dyrektor Jolanta Bieszke wręczyła dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję.Tego dnia uczniowie otrzymali także dyplomy i nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w I półroczu. Wszystkim Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A uczniom, którzy nie zostali nagrodzeni, życzymy powodzenia w drugim półroczu!

    • APEL PODSUMOWUJĄCY PIERWSZE PÓŁROCZE W KLASACH 4-8 I GIMNAZJUM
     • APEL PODSUMOWUJĄCY PIERWSZE PÓŁROCZE W KLASACH 4-8 I GIMNAZJUM

      28 lutego 2019r. odbyło się podsumowanie wyników w nauce w I półroczu roku szkolnego 2018/2019 w klasach 4-8 i gimnazjum. Pani dyrektor Jolanta Bieszke wręczyła dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję. Tego dnia uczniowie otrzymali także dyplomy i nagrody za udział w konkursach, które odbyły się w I półroczu. Wszystkim Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. A uczniom, którzy nie zostali nagrodzeni, życzymy powodzenia w drugim półroczu!

    • TŁUSTY CZWARTEK
     • TŁUSTY CZWARTEK

      Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy tłusty czwartek. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili ten dzień zgodnie z tradycją, kosztując przepysznych pączków z konfiturą. Pączki znikały błyskawicznie, co świadczy o tym, że były pyszne!!!

    • FERIE ZIMOWE
     • FERIE ZIMOWE

      Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, to dni w których do przedszkola uczęszcza mniejsza grupa podopiecznych, biorących udział w wielu ciekawych zabawach i niecodziennych zajęciach. Każdy dzień ferii w naszym przedszkolu wypełniony był zajęciami o charakterze integracyjnym, twórczym oraz rozwijającym komunikację w grupie i pozytywną samoocenę. Staraliśmy się więc, aby czas spędzany w naszych murach mijał przyjemnie oraz sprawiał radość. Zdając sobie sprawę z tego, że takie dni odgrywają ogromną rolę w budowaniu pierwszych pozytywnych obrazów z jakimi dziecko kojarzy sobie przedszkole dążyliśmy do tego, aby wszystkim obecnym dzieciom zapewnić poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Mamy nadzieję, że okres ferii był czasem dobrze wykorzystanym i obfitującym w radosne przeżycia.

    • GRATULACJE!!!
     • GRATULACJE!!!

      Gratulacje dla ucznia kl VIII c - Kacpra Cierzniakowskiego, który znalazł się w dziesiątce finalistów konkursu Feynmanki !Trzymamy kciuki za Kacpra i życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się już 2.03.2019 r. w Katedrze Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

    • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU
     • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

      Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas. W dniu 7 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny,rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

    • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
     • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

      31 stycznia 2019r. w klasie 2a i 2b odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli wczuć się w rolę świadków wypadku, udzielić pierwszej pomocy, wezwać służby ratunkowe, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a w razie konieczności przeprowadzić resuscytację. Każdy z uczniów biorących udział w zajęciach miał możliwość samodzielnie przeprowadzić poszczególne zadania. Dzieci z uwagą słuchały poleceń nauczyciela, bardzo dobrze wczuły się w rolę, a przy okazji był to dobry czas na integrację.

       

    • LEGENDY POLSKIE - SPOTKANIE Z LEKTURĄ
     • LEGENDY POLSKIE - SPOTKANIE Z LEKTURĄ

      W lutym uczniowie z klasy 2a, w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkanie z lekturą”, poznali piękne, polskie legendy. Oprócz legend, które znalazły się w kanonie lektur, dzieci przyniosły własne, ulubione, które zaprezentowały w czasie zajęć. Na zakończenie każdy uczeń przygotował kukiełkę – postać z ulubionej legendy. Po feriach zimowych wykorzystamy je do stworzenia teatrzyku kukiełkowego. Omówiliśmy też życie i twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lingren. Chętni uczniowie przygotowali prezentacje na temat pisarki, które zaprezentowali swoim rówieśnikom.

      Na zakończenie każdy uczeń przygotował kukiełkę – postać z ulubionej legendy. Po feriach zimowych wykorzystamy je do stworzenia teatrzyku kukiełkowego. Omówiliśmy też życie i twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lingren. Chętni uczniowie przygotowali prezentacje na temat pisarki, które zaprezentowali swoim rówieśnikom.

     • POMAGAMY!!!

      OTOZ "ANIMALS" - SCHRONISKO DĄBRÓWKA

      Z całego serca dziękujemy dzieciom, rodzicom i pedagogom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelistrzewie za wspaniałe odwiedziny w schronisku oraz za przekazanie naszym podopiecznym darów zebranych podczas w/w spotkania. Psiaki zostały „wyspacerowane”, wygłaskane i obdarzone miłością <3. Podczas świątecznej zbiórki w szkole dzieci uzbierały 200 zł, które wówczas trafiły na konto schroniska. Z całego serca bardzo dziękujemy.

    • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

      31 stycznia 2019r. odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Klasy pierwsze miały spotkanie z policjantami z puckiej komendy, natomiast klasy I-III spotkały się ze strażakami. Policjanci i strażacy opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegali przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy, zatokę.

      Strażacy zaprezentowali sprzęt, jaki jest wykorzystywany podczas akcji ratunkowych w momencie, kiedy pod naszym ciężarem załamie się lód. Odbyła się pogadanka na temat zabaw na śniegu, poruszania się po drodze oraz spotkania z nieznajomą osobą. W czasie zajęć dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe. Po takich zajęciach miejmy nadzieję, że zbliżające się ferie zimowe będą bezpieczne, a dzieci wrócą do szkoły pełne wrażeń i chęci do nauki.

    • LEKCJA W KINIE - KLASY I-III
     • LEKCJA W KINIE - KLASY I-III

      6 lutego 2019r. klasy I-III wybrały się do Multikina w Rumi na zajęcia edukacyjne połączone z projekcją filmu. Tematem zajęć było: „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci”. Podczas lekcji uczniowie przekonali się, jaką rolę odgrywa muzyka w filmie, odkryli, kim jest taper oraz zoba czyli, jak nagrywa się muzykę do filmu. Po lekcji dzieci obejrzały film „Balerina inna niż wszystkie”.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żelistrzewie
   • zszelistrzewo@wp.pl
   • 58 673 86 18
   • 84-100 Żelistrzewo ul. Szkolna1
 • Galeria zdjęć

  • SPOTKANIE Z LEKTURĄ "DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA"
  • ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
  • KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 1-3
  • DZIEŃ KOBIET NA WESOŁO
  • DZIEŃ KOBIET
  • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
  • LEGENDY POLSKIE - SPOTKANIE Z LEKTURĄ - KLASA 2A
  • LEKCJA W KINIE - KLASY I-III
  • SPOTKANIE Z LEKTURĄ - "ZACZAROWANA ZAGRODA"- KLASA 2B