• WIELKANOCNE SPOTKANIE W DZIENNYM DOMU POBYTU W CELBOWIE
          • WIELKANOCNE SPOTKANIE W DZIENNYM DOMU POBYTU W CELBOWIE

            W dniu 25 marca uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami odwiedzili pensjonariuszy Dziennego Domu Pobytu w Celbowie. Przygotowali dla nich przedstawienie pt. „Wielkanocne zwyczaje” oraz kartki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Spotkanie było pełne radości i wzruszeń. W podziękowaniu za wspaniały występ uczniowie otrzymali wykonane przez pensjonariuszy kurczaczki. Wszystkim seniorom z Dziennego Domu Pobytu w Celbowie życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

        • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK
          • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

            21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, ale nie tylko. To także od 2005 roku Światowy Dzień Zespołu Downa. Z okazji tego Dnia na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa oraz propagowanie integracji. Symbolem święta stały się kolorowe skarpetki i oznaczają „kocham Cię takim, jakim jesteś”. Kto nosi kolorowe skarpetki wyróżnia się w tłumie, ale jednocześnie wysyła sygnał, że bycie „innym” nie oznacza nic złego. Nasi uczniowie również przyłączyli się do tej akcji. 21 marca przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, które miały na celu zwiększenie wśród uczniów świadomości na temat choroby osób z Zespołem Downa. Tworzyliśmy prace plastyczne, a na koniec każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

            #światowydzieńzespołudowna #skarpetkowewyzwanie

        • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
          • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Od września 2022 roku nasza szkoła bierze udział w programie MEiN  pn. „Laboratoria Przyszłości”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 a bardzo często na swoich lekcjach wykorzystują pomoce zakupione z tego programu. Do przeprowadzenia w klasie szybkiej sondy, quizu, testu  lub głosowania najlepiej sprawdza się tablet  Apple  iPad z aplikacją Plickers. Wystarczy, że nauczyciel dysponuje takim tabletem z dostępem do Internetu i wydrukuje dla uczniów specjalne karty, które stanowią ich „urządzenie” do glosowania.

            Sprzęt oświetleniowy oraz tablet iPad z darmową aplikację Chromavid doskonale sprawdza się przy robieniu kolorowych zdjęć przy macie GreenScreena z okazji Walentynek czy też  Balu Karnawałowego itp..

            Na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych drugoklasiści maja okazje pracować z Genibotem. Genibot to wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania.  Praca z robotem, to świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Genibot mówi w dwóch językach – polskim oraz angielskim, co daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Dzieci wykorzystując karty do kodowania programują trasy tak, aby Geinbot wykonał określone zadania.

            Uczniowie klasy II a uwielbiają zajęcia konstrukcyjne, dlatego też chętnie sięgają po   klocki Lego Spike  Prime. Zaletą tych zestawów jest intuicyjne połączenie elementów konstrukcyjnych LEGO z nowoczesnymi czujnikami, silnikami oraz środowiskiem służącym do kodowania. Po podstawowym przygotowaniu w pierwszej klasie konstrukcje drugoklasistów są już bardziej zaawansowane.

            Kompetencje matematyczne takie jak: przeliczanie elementów, porównywanie ich liczebności w zbiorach, wykonywanie działań matematycznych, określanie kierunków...uczniowie rozwijają w zabawie. Dzieci na terapii z zapałem i radością wykonują kolejne matematyczne działania, nawet nie zauważając ile już ich zrobiły. Uczniowie wykorzystali kolorowe kubeczki z których układali wieże według wzoru, dodawali, odejmowali i określali liczby parzyste i nieparzyste. Karty wzorów z zadaniami matematycznymi, rozwijają kompetencje matematyczne, oraz przygotowują do nauki podstaw programowania. Takie twórcze i kreatywne zajęcia bardzo podobają się uczniom.👏

        • KONKURS MATEMATYCZNY
          • KONKURS MATEMATYCZNY

            W czwartek 14 marca odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr w klasach I – III. Celem konkursu było: popularyzacja matematyki, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych dzieci, odkrywanie matematycznych talentów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz mobilizowanie i motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów. Najlepsi uczniowie z etapu szkolnego wytypowani przez organizatorów reprezentować będą szkołę w II etapie rejonowym w Wejherowie.Trzymamy kciuki, aby z naszej szkoły wyłonił się laureat po III etapie w Warszawie. Organizatorem etapu szkolnego była Anna Wiśniewska.

        • WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ
          • WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ

            Klasy 1 wybrały się do Muzeum Ziemi Puckiej. Celem wycieczki było m.in. zapoznanie się z dorobkiem kultury i sztuki kaszubskiej. Pan przewodnik oprowadził dzieci po muzeum, prezentował ekspozycję, ciekawie opowiadając o czasach minionych. Uczniowie mogli poczuć się jak ich pradziadkowie, zasiadając w dawnych szkolnych ławkach. Wspólnie pod batutą pana przewodnika odśpiewali "Kaszubskie nuty". Wcielili się również w dawnych rybaków, wykorzystując rzeźby kaszubskiego twórcy ludowego. Dopełnieniem pobytu w muzeum był udział w warsztatach o tematyce wielkanocnej, gdzie dzieci mogły przypomnieć sobie tradycje wielkanocne oraz wykonać magnesy-pisanki. Pierwszoklasiści udali się także na spacer po Pucku, odwiedzając starówkę, pucką Marinę oraz molo. Po powrocie do szkoły przelali swoje wrażenia na kartki papieru. Wycieczkę można uznać za udaną.

            Dziękujemy pracownikom Muzeum Ziemi Puckiej za ciekawe zajęcia oraz miłe spotkanie. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

            https://www.facebook.com/MuzeumZiemiPuckiej

        • GRATULACJE
          • GRATULACJE

            15 marca na Gali Sportu Gminy Władysławowo nagrodzono i wyróżniono zawodników i trenerów działających w gminnych klubach sportowych za osiągnięcia w 2023 roku. Także nasz uczeń z ZSP w Żelistrzewie - Ignacy Jaszke - otrzymał nagrodę od burmistrza Miasta Władysławowo za osiągnięcia sportowe w pływaniu w płetwach. Ignacy trenuje w klubie sportowym UKS Delfin Władysławowo. Gratulujemy i życzymy wielu sportowych emocji w kolejnym roku.

        • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
          • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

            W naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z  policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach przywitały stróżów prawa i z uwagą wysłuchiwały cennych wskazówek. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie z zawodem policjanta. Dzieci poznały także strój i wyposażenie policjanta, mogły zobaczyć tarczę do zatrzymywania kierowców tzw. „lizak” i przymierzyć policyjną czapkę. Wizyta policjantów była dla dzieci bardzo pouczającym i atrakcyjnym wydarzeniem.

        • "CUDOWNY CHŁOPAK. BIAŁY PTAK" - WYJAZD DO KINA
          • "CUDOWNY CHŁOPAK. BIAŁY PTAK" - WYJAZD DO KINA

            28 lutego wszyscy uczniowie klas IV- VIII naszej szkoły obejrzeli w Multikinie w Rumi film pt. „ Cudowny chłopiec. Biały ptak”. Nastolatek odwiedza swoją babcię, która postanawia mu opowiedzieć o kilku najsmutniejszych miesiącach swojego dzieciństwa. Okazuje się, że babcia Juliana jako żydowskie dziecko musiała wiele miesięcy ukrywać się niemieckiej okupacji Francji. 

            „Cudowny chłopak. Biały ptak” stał się  pretekstem do dyskusji o najważniejszych humanistycznych wartościach: odwadze, empatii, akceptowaniu inności (w tym także niepełnosprawności). Seans zachęca do rozmowy na tematy związane z bullyingiem i przeciwdziałaniem dyskryminacji.

  • Galeria zdjęć

      brak danych