18 czerwca uczniowie klasy 5a wzięli udział w wycieczce do Pucka. Najpierw udaliśmy się na warsztaty robienia pizzy a następnie spędziliśmy miło czas na grach i zabawach na zielonej plaży. To był przedsmak wakacji.
Aktualności
WYCIECZKA DO PUCKA
ROWEROWA WYCIECZKA DO SŁAWUTOWA
18 czerwca uczniowie klas VIII D i VII C z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę rowerową do Sławutowa. Trasa wiodła polną drogą w kierunku Celbowa, następnie przez Brudzewo i stąd pomiędzy łanami zbóż i kwitnących chabrów skierowaliśmy się do malowniczo położonej i urokliwej wsi Sławutowo. Na miejscu, przy ognisku, piekliśmy kiełbaski i graliśmy w gry zespołowe na boisku. Dużą atrakcją dla uczniów i nie tylko dla nich, były zjazdy na tyrolce. Uczniowie wrócili pełni energii po tak aktywnie spędzonym czasie.
Serdecznie dziękujemy pani Emilii Goyke z Rady Rodziców oraz pani Joannie Adas, animatorce Wiejskiego Klubu Kultury w Sławutowie za udostępnienie obiektów, przygotowanie ogniska, oraz za specjalny bonus, pyszne gofry, które były rozchwytywane.
"AUTOMATYKA I ROBOTYKA" W PRZEDSZKOLU
Dobiegł końca unijny projekt edukacyjny „Automatyka i Robotyka” w przedszkolu, który rozwijał wśród dzieci pasję do nowoczesnych technologii, programowania i inżynierii.
W czerwcu sześciolatki z przedszkola mieli okazję rozwijać swoje umiejętności programistyczne w nowoczesny i angażujący sposób. Podczas zajęć z wykorzystaniem robotów Rugged i Photon oraz tabletów, dzieci uczyły się podstaw kodowania poprzez zabawę i eksperymentowanie.
Dzięki intuicyjnym aplikacjom edukacyjnym uczniowie programowali ruchy robotów, rozwiązywali zadania logiczne, tworzyli własne mini-projekty oraz ćwiczyli pracę zespołową. Każda lekcja była pełna emocji, śmiechu i radości z osiągniętego celu – a przy okazji uczyła logicznego myślenia, planowania i cierpliwości.
Serdecznie dziękuję wszystkim sześciolatkom za zaangażowanie, ciekawość i otwartość na nowe wyzwania. Każdy z Was zrobił ogromny krok w stronę cyfrowej przyszłości.
Życzę, by zdobyta wiedza i doświadczenia były inspiracją do dalszego rozwoju – kto wie, może wśród Was są przyszli inżynierowie, konstruktorzy lub programiści?
Dziękuję i do zobaczenia w kolejnych wyzwaniach!
Prowadzący zajęcia: Anna Wiśniewska
ZAJĘCIA EDUKACYJNE "CYBERBOHATER"
Uczniowie klas II c, III a, III b oraz IV c zakończyli na ten rok szkolny udział w edukacyjnych zajęciach „CYBERBOHATER – zajęcia kształtujące i rozwijające kompetencje cyfrowe”, realizowanych w ramach unijnego projektu:
„Naukowy zawrót głowy – rozwój kompetencji przyszłości w szkołach podstawowych w Gminie Puck”. Projekt rozwijał wśród dzieci pasję do nowoczesnych technologii, programowania oraz inżynierii. Czerwcowe zajęcia obfitowały w kreatywne zadania i eksperymenty z wykorzystaniem robotów Photon i Rugged, a także tabletów i intuicyjnych aplikacji edukacyjnych. Uczniowie uczyli się podstaw kodowania poprzez zabawę – programowali ruchy robotów, rozwiązywali zadania logiczne, tworzyli własne mini-projekty oraz ćwiczyli współpracę w grupie. Każda lekcja była pełna emocji, radości i dumy z osiąganych celów, a jednocześnie uczyła logicznego myślenia, planowania i cierpliwości.Robot Photon poruszał się po specjalnie zaprojektowanych trasach i labiryntach, a terenowy Rugged Robot mierzył się z trudniejszymi przeszkodami, ucząc dzieci precyzyjnego planowania i testowania kodów w praktyce.
Zwieńczeniem czerwcowych zajęć były kreatywne prezentacje projektów uczniowskich – dzieci samodzielnie tworzyły programy, dzięki którym roboty realizowały różnorodne zadania: dostarczały paczki, brały udział w wyścigach, czy też ratowały inne postacie w symulowanych sytuacjach.
Zabawa z robotami to nie tylko świetna przygoda, ale przede wszystkim nauka przyszłości – rozwijająca kompetencje cyfrowe, logiczne i społeczne.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pasję.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym na kolejnych zajęciach!Prowadzący zajęcia: Anna Wiśniewska
PROGRAM "ASY INTERNETU"
#AsyInternetu
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła realizowała program edukacyjny „Asy Internetu” – inicjatywę firmy Google, wspieraną przez Fundację Szkoła z Klasą, która promuje bezpieczne, odpowiedzialne i świadome korzystanie z internetu przez dzieci i młodzież.
Celem programu było przygotowanie uczniów do poruszania się w świecie cyfrowym w sposób odpowiedzialny, etyczny i bezpieczny. Tematy programu oprócz zajęć komputerowych poruszane były na zajęciach realizowanych w ramach projektu "Godzina dla Młodych głów" a także w ramach projektu unijnego „Naukowy zawrót głowy- rozwój kompetencji przyszłości w szkołach podstawowych w Gminie Puck” - CYBERBOHATER – zajęcia kształtujące i rozwijające kompetencje cyfrowe w klasach II c, III a, III b i IV a.
Program opierał się na pięciu kluczowych zasadach:
- Myślę (Zastanów się zanim udostępnisz) – rozwijanie świadomości, jakie treści warto publikować w internecie.
- Nie daję się nabrać – nauka rozpoznawania prób oszustwa i dezinformacji.
- Chronię swoje sekrety – bezpieczne zarządzanie prywatnością i hasłami.
- Jestem uprzejmy – promowanie kultury słowa i przeciwdziałanie cyberprzemocy.
- Rozmawiam o tym, co mnie niepokoi – budowanie zaufania i gotowości do szukania pomocy.
Zajęcia miały charakter interaktywny – uczniowie rozwiązywali quizy, pracowali w grupach, omawiali przykładowe sytuacje oraz rozwiązywali różne zadania interaktywne.
Efektem pracy uczniów było m.in. stworzenie plakatów oraz prowadzenie dyskusji na temat właściwych zachowań online. Realizacja programu przyczyniła się do wzrostu świadomości uczniów na temat zagrożeń cyfrowych oraz do rozwijania kompetencji cyfrowych zgodnych z ideą bezpiecznego internetu.
WYCIECZKA DO ŁEBY
17 czerwca klasa 3a i 3b pojechały na całodniową wycieczkę do Łeby. Najpierw udaliśmy się melexami ( trasą Rąbka – Łącka Góra, i z powrotem Wyrzutnia Rakiet –Rąbka) do Słowińskiego Parku Narodowego, aby zobaczyć - Ruchome wydmy, jest to największy w Europie pas ruchomych wydm. Prawdziwa piaszczysta pustynia znajdująca się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Wiatr sprawia, że wydmy przemieszczają się i osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. Największą wydmą jest Łącka Góra o wysokości ponad czterdziestu) metrów. Ze szczytu Łąckiej Góry roztacza się niesamowity widok, który sprawia, że możemy się poczuć jak na prawdziwej pustyni. Wszyscy wdrapaliśmy się na tę wydmę i podziwialiśmy przepiękne widoki, a przede wszystkim turlaliśmy się , zabawy było co niemiara. Następnie poszliśmy nad nasze Morze Bałtyckie , podziwiając morski krajobraz i rozkoszując szumem morskich fal. Po naszym 3,5 km spacerze na wydmach udaliśmy się do Łeba Park. Uzbrojeni w bilet „ wszystkie atrakcje na terenie parku w cenie biletu” ruszyliśmy na kilkugodzinny podbój parku dinozaurów Łeba Park. Oto atrakcje, które udało nam się zaliczyć:
• ogromne zjeżdżalnie wodne (zjazd w ubraniu),
• zamek strachu, zamek luster
• wstęp Diabelski Młyn,
• pojazdy Flinstonów,
• park trampolin,
• autodrom, małpi gaj
• strzelanie z wiatrówki.
W międzyczasie był czas na posiłek, lody, pamiątki, a przede wszystkim na super zabawę. Zmęczeni, szczęśliwi wróciliśmy do Żelistrzewa około godziny 18.30. To była super wycieczka! Dziękujemy firmie Tip-Top 🥰👍.
INFORMACJA !!!
Dnia 20.06.2025. (piątek) szkoła i przedszkole będą zamknięte.
WYCIECZKA DO PARKU EWOLUCJI
W poniedziałek 16 czerwca klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Parku Ewolucji w Sławutówku. W programie wycieczki mieliśmy: Kino prehistoryczne gdzie wygadany i zabawny dinozaur Arnold przedstawił historię i dzieje powstania naszej planety, Batyskaf 7D, Ścieżkę dinozaurów, Świat człowieka pierwotnego, Piramidę Sfinksa, Egipt show. Ostatnim punktem wycieczki był plac zabaw gdzie radościom i wspólnym zabawom nie było końca. Mimo deszczowej pogody wycieczka była strzałem w 10-tke i na pewno długo zostanie w naszej pamięci.
PROJEKT EDUKACYJNY "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"
W czerwcu odbyły się w klasach I-III ostatnie zajęcia Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego "Godzina dla Młodych Głów" pt. Aktywność fizyczna. Dlaczego mózg potrzebuje ciała? Sport ma ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego i prawidłowego funkcjonowania mózgu, szczególnie u dzieci i młodzieży. Projekt "Młode Głowy" zwraca uwagę na to, że ruch to nie tylko forma spędzania czasu czy sposób na lepszą kondycję fizyczną - to kluczowy element wspierający rozwój emocjonalny, poznawczy i społeczny młodych ludzi. Nasi najmłodsi uczniowie wiedzą, jak ważne jest by ruch był codzienną częścią życia - nie jako obowiązek, ale jako naturalna potrzeba i forma troski o siebie.
3
WYCIECZKA DO NADOLA - KLASY DRUGIE
W czerwcu klasy drugie wybrały się na wycieczkę do "Zagrody Gburskiej i Rybackiej" w Nadolu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak dawniej wyglądało życie na Kaszubach. Zobaczyły chatę trzypokoleniowej rodziny oraz obejście w skład którego wchodziły: zabudowania gospodarcze oraz obiekty towarzyszące takie jak studnia, piwnica, wozownia, gołębnik, pasieka, wędzarnia, piec chlebowy, królikarnia. Uczestniczyły także w warsztatach poświęconych tkactwu ludowemu. Na zakończenie pobytu każdy otrzymał świeco wypiekany chleb. To była bardzo udana wycieczka.
1
RODZINNY PIKNIK KLASY 3B
W piątkowe popołudnie 13 czerwca 2025r. uczniowie klasy III b wraz z wychowawczyniami wybrali się na Rodzinny Piknik, który przygotowali rodzice dzieci na zakończenie klasy trzeciej. Na wszystkich uczestników czekały pyszne kiełbaski z ogniska oraz słodkie i słone przekąski, przygotowane przez opiekunów uczniów. Dzieci miały do dyspozycji wiele różnych atrakcji takich jak jazda konna, gokarty, boisko do piłki nożnej i siatkówki, pole golfowe itp. Największą przyjemnością okazały się przejażdżki gokartami, których nie było końca. Piknik był wspaniałą okazją zarówno do spędzenia czasu w miłej atmosferze przed wakacjami, jak również do integracji dzieci oraz rodziców. Spędziliśmy miły czas na świeżym powietrzu, który był nie tylko okazją do zabawy, ale też do zacieśniania więzi i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Serdecznie dziękujemy Rodzicom klasy III b za zorganizowanie wspaniałego spotkania!
1
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Na początku czerwca uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Celem tego wydarzenia jest rozwijanie zamiłowania do czytania. Najpierw pani Anna Jelińska- nauczyciel bibliotekarz - zaprezentowała teatrzyk Kamishibai, inaczej zwany "papierowym teatrem". Opowiedziała dzieciom o funkcjonowaniu biblioteki w naszej szkole oraz pasowała dzieci na czytelników. Następnie uczniowie samodzielnie wypożyczyli pierwszą książkę.
Gratulacje!!!
Uczennice z klasy 5a wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Błękitną Szkołę we Władysławowie - "Kartka urodzinowa dla Błękitnej Szkoły". Konkurs był zorganizowany z okazji 25-lecia działalności Błękitnej Szkoły.
I miejsce - Sara Labuda
II miejsce - Paulina Klein
III miejsce - Amelia Kulik
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
WYCIECZKA DO NADOLA I GNIEWINA
W piątek, 6 czerwca 2025 r., uczniowie klas III a i III b oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 0 c, wraz ze swoimi wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do Skansenu „Zagroda Gburska i Rybacka” w Nadolu oraz do kompleksu turystyczno-rekreacyjnego „Kaszubskie Oko” w Gniewinie.
Pobyt rozpoczął się od spaceru nad Jeziorem Żarnowieckim. Następnie uczniowie zwiedzili skansen, w którym znajduje się zespół bogato wyposażonych budynków odtwarzających warunki życia i pracy dawnej kaszubskiej rodziny. Odwiedzili m.in. chatę gburską i rybacką z XIX wieku oraz obejście: oborę, stodołę, kamienną piwnicę do przechowywania płodów rolnych, studnię z wyciągiem kołowrotowym, piec chlebowy, królikarnię i warzywnik.
Dzieci poznały dawne zwyczaje kaszubskie, typowe zajęcia gospodarskie oraz wiejskie rzemiosło. Miały również okazję samodzielnie spróbować mielenia zboża na kamieniu, aby uzyskać mąkę, oraz prania na tarze.
Następnie dzieci poznały technikę wypiekania chleba w tradycyjnym piecu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone tkactwu ludowemu na Kaszubach. Efektem pracy były kolorowe pasiaki (chodniki) wykonane na ramkach tkackich. Cały skansen wypełniał zapach świeżo wypiekanego chleba, co dodatkowo umiliło pobyt. Na zakończenie wizyty uczniowie zakupili pamiątki i zostali obdarowani pachnącymi, pysznymi bułeczkami. Następnym punktem wycieczki było „Kaszubskie Oko” w Gniewinie. Uczniowie wjechali na wieżę widokową windą, z której podziwiali rozległą panoramę okolicy. Drogę powrotną pokonali schodami, a po zejściu na dół z entuzjazmem podziwiali olbrzymie makiety dinozaurów oraz Stolemów – legendarnych kaszubskich olbrzymów. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w pięknej Restauracji Chmaryczówka mieszczącej się w Stolemowej Grocie w Nadolu, gdzie wszyscy uczestnicy mogli ochłodzić się i odpocząć przy pysznych lodach. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, umożliwiła bezpośrednie poznanie elementów kultury kaszubskiej oraz integrowała uczniów podczas wspólnej zabawy i odkrywania regionalnych atrakcji. Był to dzień pełen radości, nauki i przygód, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
1
ROBOTYKA I AUTOMATYKA
Robotyka i Automatyka w przedszkolu z Genibotami, robotami Rugged, mówiącym robotem DOC oraz różnymi układankami, zakodowanymi obrazkami, puzzlami, kolorowymi kubeczkami i zabawami na podłogowej EduMacie. Zajęcia rozwijają logiczne myślenie, kreatywność i umiejętność współpracy, wprowadzając dzieci w świat technologii już od najmłodszych lat.
DZIEŃ MŁODEGO INTERESANTA W URZĘDZIE GMINY PUCK
W dniu 6 czerwca klasa 5 a na zaproszenie Wójta Gminy Puck, pana Marcina Nikranta, wybrała się do Urzędu Gminy Puck, gdzie odbywał się Dzień Młodego Interesanta. Na uczniów czekał poczęstunek i wspaniałe konkursy w formie stacji zadaniowych. Dzieci miały również możliwość zobaczyć w jaki sposób funkcjonuje Urząd Gminy i jak wyglada praca w tej instytucji. Pan Marcin Nikrant oprowadzał nas po urzędzie i odpowiedział na wszystkie pytania zaciekawionymi uczniów. To był bardzo udany wyjazd, podczas którego wiele się nauczyliśmy.
TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO
05.06 w naszej szkole odbył się konkurs Twoja Twarz Brzmi Znajomo zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Jury w składzie: pani dyrektor Kinga Mundt, pani wicedyrektor Hanna Szampanti-Tkacz, pan Janusz Dubieniecki oraz opiekun SU pani Paula Albecka, wyłonili zwycięzców w dwóch kategoriach.
Najlepsza charakteryzacja:
I miejsce - Tymoteusz Kolp 7C
II miejsce - Emilia Selke 7A
III miejsce - Nel Pakes 7CNajlepszy występ:
I miejsce - Karol Gruszka 7A
II miejsce - Paulina Klein, Sara Labuda, Amelia Kulik, Hanna Klonowska, Oliwia Radwańska, Iga Twork 5A
III miejsce - Michalina Twork 5C
Wyróżnienie - Sara Selke 4BGratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu! 🥳🎤🎼
2
INNOWACJA PEDAGOGICZNA
W grupie 3-latków "Zajączki" w ramach innowacji pedagogicznej "Senso-Maluchy" dzieci rozwijały motorykę małą, zmysł: słuchu, dotyku i wzroku.
Przedszkolaki skupiły się na zabawach z wykorzystaniem piasku, muszelek i foremek.
INNOWACJA PEDAGOGICZNA
W ramach Innowacji pedagogicznej ,,Ekipa Małego Ratownika” dzieci poszerzały wiedzę z zakresu podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej.
Przedszkolaki zrozumiały, że każdy z nas może mieć wpływ na czyjeś życie, poprzez znajomość numerów alarmowych,
korzystanie z apteczki, zawijanie bandaża i zakładanie chusty trójkątnej przy złamaniach, a także poprzez prawidłowe postępowanie podczas krwotoku.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy daje poczucie bezpieczeństwa i sprawczości. Pomaganie innym to jedno z najważniejszych wartości, które warto przekazywać dzieciom.
3
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW...
Archiwum Aktualności