Moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym Vulcan

Szanowni użytkownicy szkolnego dziennika elektronicznego Vulcan-uonet w module wiadomości w etapie nowa wiadomość pojawiła się opcją: załączniki-Dodaj z One Drive, na tą chwilę opcja ta nie jest jeszcze zsynchronizowana z utworzonymi kontami w usłudze office365. (obraz poniżej)-nie jest aktywna

Firma Vulcan pracuje nad tym tzn czekają na odpowiedź z firmy Microsoft o autoryzację. Prosimy bardzo o cierpliwość, będziemy informować o wszelkich nowych zmianach ułatwiających komunukację.

• INFORMACJE

ZDALNE NAUCZANIE USŁUGA OFFICE 365 LOGOWANIE

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W trosce o jak najsprawniejsze korzystanie z proponowanego przez naszą szkołę Office 365, poniżej zamieszczamy filmiki instruktażowe mogące pomóc w sprawnym zalogowaniu i korzystaniu z dostępnych aplikacji usługi Office 365

Zachęcamy do skorzystania z innych filmików instruktażowych na youtube.
            ​​​Link do usługi Office 365 znajduje się na naszej stronie- niebieska chmurka

• KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest organizowana na odległość.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
            W związku z realizacją obowiązkowego zdalnego nauczania w okresie od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r., kontynuujemy kształcenie na odległość. W celu zapewnienia lepszej komunikacji zdalnej, informuję o ustaleniach obowiązujących w naszej szkole:

• nadal podstawową formą komunikacji pozostaje e-dziennik.
            • Założono dla wszystkich nauczycieli i uczniów indywidualne konta w usłudze Office 365
              login i hasło dla ucznia zostaną przekazane przez wychowawców poprzez e-dziennik.

Ułatwi to przesyłanie i odbieranie informacji – zadań.
            Instrukcje do uruchomienia kont oraz inne filmiki instruktażowe do obsługi  usługi Microsoft Office 365 zamieścimy na stronie szkoły.
            Dyrektor  Jolanta Bieszke

• Gratulacje!

Gratulacje dla naszego ucznia

Z dumą i satysfacją informujemy, że uczeń klasy 8a
            Olek Bullmann
            uzyskał tytuł:
            laureata z fizyki,
             finalisty
            aż z trzech przedmiotów:
            matematyki, chemii i informatyki
            w konkursach organizowanych przez

Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020.
            Mamy nadzieje, że sukces Olka będzie dla niego inspiracja i motywacją do dalszej pracy.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w szkole średniej!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na zawsze pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że pasowanie przyszłych czytelników z klas Ic i Ib 17 lutego a Ia 18 lutego 2020 r. było dla nich ogromnym przeżyciem.
                Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.
                Wszystko zaczęło się od pogadanki na temat zasad wypożyczania książek,przedstawiono prośby książki oraz godziny otwarcia biblioteki. Następnie dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatrzyku kamishibai. Ponieważ było to ich pierwsze z nim spotkanie, zapoznano ich z   historią i miejscem powstania teatru oraz z ”Legendą o skarbniku”. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki.
                Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, mam nadzieję na częste spotkania z nowymi czytelnikami.