• ZDROWO I SPORTOWO

,,Zdrowo i sportowo” – ZIMOWA OLIMPIADA. Przedszkolaki wykonały ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie ciała, kształtowały wytrzymałość i kondycje, poznały nowe dyscypliny sportowe oraz zasady fair play. Na zakończenie wykonały ćwiczenia rozciągające.

• SPOTKANIE Z LEKTURĄ "OPOWIEŚCI Z NARNII ..."

Ci, którzy mieli przyjemność przeczytać pierwszą część cyklu „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” wiedzą, jak ważnym elementem powieści była szafa – czyli przejście ze świata realnego do fantastycznego, w którym królował Aslan.

Zadaniem uczniów klasy 4b było wykonanie dowolną techniką szafy, w której umieścili wiadomości o lekturze, autorze, elementach świata przedstawionego, ciekawostki, zagadki lub zadania. Projekt ten był podsumowaniem pracy z lekturą C.S. Lewisa. Szafy, stworzone z wielkim zaangażowaniem przez uczniów można podziwiać na zdjęciach lub na wystawie w sali 209.

Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią uczniowskich prac.

• SPOTKANIE Z LEKTURĄ "ARKA CZASU"

Teksty literackie związane z wojną i okupacją stanowią czytelnicze wyzwanie, zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Można wskazać wiele czynników, które się do tego przyczyniają.

Uczniowie klasy 6a  podczas omawiania lektury ”Arka czasu” Marcina Szczygielskiego wykonali  Arkę Czasu oraz wehikuł czasu.. Projekt miał na celu wdrażanie ich do współdziałania w grupie, wyrabianie i rozwijanie zdolności rozumienia utworu literackiego, doskonalenie umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i gromadzenia informacji . Uczniowie pracowali z zaangażowaniem i wymieniali się pomysłami.

Poznawanie tej literatury ma bardzo duże znaczenie, ponieważ jest jednym ze sposobów zachowania pamięci o ofiarach i świadkach czasu Zagłady.

• SPOTKANIE Z LEKTURĄ "HOBBIT"

Uczniowie klasy VI C postanowili stworzyć gry planszowe inspirowane lekturą ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem" J. R. R. Tolkiena. Każda grupa przygotowała planszę, pionki, a także instrukcję. Rezultaty były niezwykłe, a dzieła uczniów nie wiązały się tylko ze świetną zabawą, ale także były idealną okazją do rozwijania zdolności artystycznych i poszerzania wiadomości o lekturze. Magiczny świat Śródziemia wydał się uczniom niezwykle interesujący, a rezultaty ich pracy były fantastyczne.

• POŻEGNANIE PANI IRENY BLIŹNIUK

26.01 odbyło się pożegnanie pani Ireny Bliźniuk, która po wielu latach ogromnego zaangażowania w swoją pracę, zdecydowała się odejść na zasłużoną emeryturę. Pożegnanie było nie tylko chwilą wypełnioną smutkiem, ale także ogromem wdzięczności za wszystko, co pani Irena wnosiła do naszych serc i umysłów. Za empatię, ogromne serce, inspirację i pasję - dziękujemy!
            Życzymy wszystkiego, co najlepsze na nowym etapie życia!

• PRELEKCJA

25 stycznia 2023r. uczniowie klas szóstych, drugich i trzecich brali udział w prelekcji "Czyste powietrze dla wszystkich", "Zdrowe płuca" w ramach projektu dofinansowanego ze środków wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

,,Dzień Babci i Dziadka”

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
            wszystkie dzieci więc pracują
            Zetrą kurze w każdym kątku,
            przypilnują dziś porządku.
            W kuchni błyszczą już talerze,
            wnusia babci bluzkę pierze
            Wnusio już podaje kapcie,
            bardzo Kocha swoja babcię.
            Dzisiaj wszystkie smutki precz!
            Święto Dziadków ważna rzecz!

• KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 21 stycznia w kościele w Żelistrzewie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu klasy II a i II b z naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców, p. Anny Wiśniewskiej, p. Katarzyny Pęzioł i p. Agnieszki Jaszke. Dziękujemy artystom za prawdziwą ucztę wokalną a Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego i pociechy z wnuków.

Fotografie Andrzej Bojke, film Anna Wiśniewska

• JASEŁKA

14 stycznia uczniowie naszej szkoły  pod kierunkiem Pań Janiny Wittstock, Katarzyny Pęzioł i Agnieszki Jaszke, przedstawili w kościele parafialnym w Żelistrzewie  spektakl bożonarodzeniowy pt. „ Niezwykły Gość” wraz z przepięknymi pastorałkami i kolędami. Jasełka miały na celu pokazać Nam, co w życiu jest ważne , a nie zawsze zauważalne i doceniane . Występ naszych uczniów został ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony ogromnymi brawami. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać !

• LEKTURA NA WIESZAKU

Uczniowie klasy 4A oraz 4C podczas lekcji języka polskiego wykonali ,,Lektury na wieszaku". Czwartoklasiści mieli okazję zgłębić dwa fascynujące tytuły  - ,,Mikołajek" Jeana-Jacquesa Sempégo i René Goscinnego oraz ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania" Janusza Christy.

Każdy uczeń miał za zadanie wybrać kluczowe sceny, postacie lub wydarzenia z książek i przekazać je w formie plastycznej. Na specjalnie przygotowanych wieszakach, zostały umieszczone ilustracje, symbole lub przedstawienia ważnych momentów z lektur, a także krótkie opisy lub podpisy, które towarzyszyły poszczególnym elementom, pomagając innym zrozumieć kontekst i znaczenie przedstawionych scen. Każdy uczeń krótko zaprezentował stworzony przez siebie projekt, a prezentacjom towarzyszyła ożywiona dyskusja. ,,Lektura na wieszaku" nie tylko angażuje uczniów w proces przyswajania treści książek, ale także sprawia, że czytanie staje się bardziej interaktywne i dostosowane do różnych typów uczenia się. To fascynujące połączenie literatury, sztuki i wspólnej nauki, które rozwija umiejętności społeczne i kreatywne myślenie.