• WOJEWÓDZKI PROJEKT EDUKACYJNY

Klasy drugie w ramach prowadzonych działań profilaktycznych przystąpiły do Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza". We wtorek 5 marca uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantką panią Małgorzatą Katarba z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas zajęć omawiane zostały zagadnienia dotyczące zapobiegania zagrożeń z jakimi mogą spotkać się dzieci. Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności o tym, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, a także o bezpieczeństwie w domu, w szkole i w Internecie. Szczególną uwagę zwracano na kontakty dzieci z osobami nieznajomymi. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji i dzielili się z funkcjonariuszką swoimi doświadczeniami. Zapewnili, że będą dbać o swoje bezpieczeństwo. Klasa II a i  II b została zaproszona do udziału w konkursie plastycznym „Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”.

• KLASA W TERENIE - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

Klasy 1- 3 realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie”. Chociaż za oknem już słonko, to chętnie wracamy wspomnieniami do zabaw zimowych na śniegu. Nasi młodsi uczniowie uwielbiają taką formę zajęć na świeżym powietrzu. Lepienie bałwana, zjeżdżanie na sankach, rzucanie kulkami śnieżnymi do celu, były aktywną formą spędzania czasu w ramach zajęć w-fu oraz okazją wyjścia poza mury szkoły.

#klasawterenie#MonikaPacholska#MartaZarembaLilla#BagumiłaBullmann#MałgorzataKlonowska#MagdalenaDarga#AnnaWiśniewska#AngelikaKrzebietka#JoannaKuchnowska#zadanie6

• KONKURS RECYTATORSKI W KLASACH 1-3

W piątek 1.03.2024r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Wszystkie dzieci zaprezentowały po 2 utwory polskich autorów. Poziom recytacji był bardzo wysoki oraz wyrównany. Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji wyłoniło zwycięzców.

1 miejsce Kinga Kohnke 2a

2 miejsce Jakub Lakowski 2b

3 miejsce Amelia Dettlaff  3a

Wyróżnienie Milena Busz 1b

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek 29 lutego 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 4-8, którego celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości, promowanie talentów recytatorskich oraz popularyzacja literatury pięknej.

Wyniki konkursu są następujące:

Kategoria wiekowa  klasy IV-VI:

1 miejsce Stanisław Eitner 5c

2 miejsce Hanna Grota 6a

3 miejsce Mateusz Kordylewicz 6c

Wyróżnienia:

Aleksandra Grota 4a

Antonina Jastrzębska 4c

Franciszek Eitner 6b

Jury: Ewa Ziemniak i Elżbieta Reszke.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce, będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej i Turnieju Poezji Śpiewanej.

Wszystkim uczniom gratulujemy:)

• KONKURS RECYTATORSKI

W czwartek 29 lutego odbył się w klasie II b klasowy konkurs recytatorski, którego celem było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci i uwrażliwienie na piękno poezji oraz wytypowanie reprezentantów klasy do szkolnego etapu konkursu. Do udziału w konkursie przystąpili wszyscy uczniowie klasy.
            I miejsce zdobył Jakub Lakowski, II miejsce zajęła Estera Formella, a III miejsce przypadło Wiktorowi Lützow. Przyznano również dwa wyróżnienia – dla Anny Dampc i Anny Paszke. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wychowawcę i nauczyciela współorganizującego. Jakub Lakowski i Estera Formella będą reprezentować klasę w szkolnym konkursie recytatorskim.