• GRATULACJE!!!

Gratulacje dla ucznia kl VIII c - Kacpra Cierzniakowskiego, który znalazł się w dziesiątce finalistów konkursu Feynmanki !Trzymamy kciuki za Kacpra i życzymy powodzenia w finale konkursu, który odbędzie się już 2.03.2019 r. w Katedrze Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

• PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

31 stycznia 2019r. w klasie 2a i 2b odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli wczuć się w rolę świadków wypadku, udzielić pierwszej pomocy, wezwać służby ratunkowe, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a w razie konieczności przeprowadzić resuscytację. Każdy z uczniów biorących udział w zajęciach miał możliwość samodzielnie przeprowadzić poszczególne zadania. Dzieci z uwagą słuchały poleceń nauczyciela, bardzo dobrze wczuły się w rolę, a przy okazji był to dobry czas na integrację.

• LEGENDY POLSKIE - SPOTKANIE Z LEKTURĄ

W lutym uczniowie z klasy 2a, w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkanie z lekturą”, poznali piękne, polskie legendy. Oprócz legend, które znalazły się w kanonie lektur, dzieci przyniosły własne, ulubione, które zaprezentowały w czasie zajęć. Na zakończenie każdy uczeń przygotował kukiełkę – postać z ulubionej legendy. Po feriach zimowych wykorzystamy je do stworzenia teatrzyku kukiełkowego. Omówiliśmy też życie i twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lingren. Chętni uczniowie przygotowali prezentacje na temat pisarki, które zaprezentowali swoim rówieśnikom.

• POMAGAMY!!!

OTOZ "ANIMALS" - SCHRONISKO DĄBRÓWKA

Z całego serca dziękujemy dzieciom, rodzicom i pedagogom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żelistrzewie za wspaniałe odwiedziny w schronisku oraz za przekazanie naszym podopiecznym darów zebranych podczas w/w spotkania. Psiaki zostały „wyspacerowane”, wygłaskane i obdarzone miłością <3. Podczas świątecznej zbiórki w szkole dzieci uzbierały 200 zł, które wówczas trafiły na konto schroniska. Z całego serca bardzo dziękujemy.

• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

31 stycznia 2019r. odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Klasy pierwsze miały spotkanie z policjantami z puckiej komendy, natomiast klasy I-III spotkały się ze strażakami. Policjanci i strażacy opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegali przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy, zatokę.

Strażacy zaprezentowali sprzęt, jaki jest wykorzystywany podczas akcji ratunkowych w momencie, kiedy pod naszym ciężarem załamie się lód. Odbyła się pogadanka na temat zabaw na śniegu, poruszania się po drodze oraz spotkania z nieznajomą osobą. W czasie zajęć dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe. Po takich zajęciach miejmy nadzieję, że zbliżające się ferie zimowe będą bezpieczne, a dzieci wrócą do szkoły pełne wrażeń i chęci do nauki.