• LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

#LaboratoriaPrzyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie MEiN  pt. „Laboratoria Przyszłości”. Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród uczniów. 22 września uczniowie klasy 1 a mieli możliwość pracowania z Genibotem. Genibot to wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania.  Praca z robotem, to świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Genibot mówi w dwóch językach – polskim oraz angielskim, co daje dodatkowe możliwości nauki języka angielskiego. Po zapoznaniu się z podstawowymi funkcjami robota, pierwszoklasiści programowali go (wykorzystując karty do kodowania) tak, aby Geinbot wykonał zaprogramowane trasy, zakreślał figury geometryczne czy też zagrał melodie. To była atrakcyjna zabawa, a przy okazji powtórzenie wiadomości o figurach geometrycznych czy też utrwalenie kierunków w przestrzeni. Z robotem kreatywnie i twórczo pracowały również dzieci z klasy I a i II a na zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole w klasach 1-3 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w ciekawych zabawach oraz wykonali wspaniałe prace plastyczne, które pomogły im odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody "International Dot Day" to dla nauczycieli idealna okazja, by porozmawiać z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

• POZNAJEMY UNIWERSYTET GDAŃSKI

WYCIECZKA KLASY 2C

13.09.2022 klasa 2c wyjechała na zajęcia laboratoryjne na Uniwersytet Gdański. Zajęcia odbyły się na Wydziale Biologii, a tematem ich było ,, Pożyteczne rośliny”. Dzięki różnorodnym formom i metodom uczniowie poznali historię uprawy roślin. Dowiedziały się , które części roślin spożywamy. Poznały zboża i produkty zbożowe. Dowiedziały się jakie produkty i substancje pozyskiwane są z roślin i  wykorzystywane w przemyśle, kosmetyce, farmacji. Oprócz bardzo ciekawych zajęć mogliśmy też zobaczyć wyjątkowo interesujące wystawy na holach Uniwersytetu. Największe wrażenie zrobiła na dzieciach sala z wystawą bursztynów. To był dzień pełen wrażeń. Wszyscy dziękujemy pani Marcie Elwart za zaproszenie na Uniwersytet.

• WYSTAWA PRAC MARTY RENUSZ

Podczas zebrań z rodzicami zaprezentowana została wystawa naszej uczennicy Marty Renusz, która tworzy swoje obrazy pod kierunkiem arteterapeuty Ireny Klebba. Dzięki niesamowitej ekspresji gestu młodej artystki, jej obrazy są pełne wyrazu i emocji. Marta maluje, stosując szpachle i nóż malarski, ale także własne dłonie oraz tradycyjne pędzle. Wystawa potrwa do czwartku 29.09.  Zapraszamy:)

• KOSTKA RUBIKA - WARSZTATY

Uczniowie klasy 3a mieli ogromną przyjemność gościć na swoich zajęciach uczennicę klasy 6a Wiktorię Krzebietke, której pasją jest układanie kostki Rubika.  We wrześniu Wiktoria brała udział w Gdańsk Open 2022, gdzie zajęła 4 miejsce w kategorii kobiet i pobiła swój rekord życiowy w układaniu kostki 2x2 – 1,85 sekundy.  Uczniowie nie mogli wyjść z podziwu, kiedy Wiktoria układała kostki. Byli bardzo zadowoleni z warsztatów, sami próbowali swoich sił i nie mogli uwierzyć ile jest różnych kostek, które można układać. Podziwiamy Wiktorię za jej otwartość, optymizm, którym zaraża wszystkich ludzi oraz siłę walki, a także dążenie do swoich celów. Wiki jesteś WIELKA!!!  Dziękujemy Tobie za to, że Twoją pasją zaraziłaś swoich młodszych kolegów.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

STYPEDNDIA SZKOLNE

Informuję Państwa, że jak co roku można ubiegać się o stypendium szkolne Gminy Puck, które przyznawane jest uczniom na cały rok szkolny 2022/2023. Warunkiem otrzymania stypendium przez uczniów klas I-VIII SP jest złożenie wniosku  o stypendium wraz z załącznikami ( zaświadczenie o dochodach, zasiłku rodzinnym,dochodach z pracy dorywczej, zasiłkach z miesiąca sierpnia 2022r. do dnia 14 września 2022r.
            w gabinecie pedagoga szkolnego s. nr 12 ( codziennie  w godzinach 8.00-14.30).                                           Kryterium dochodowe wynosi 600 zł netto na jednego członka rodziny. Formularz wniosku o stypendium można pobrać w gabinecie pedagoga szkolnego, w sekretariacie szkoły lub pobrać ze strony szkoły.

Pedagog szkolny: Ł.Wesserling

Wniosek o stypendia szkolne