• BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Tradycją jest w naszej szkole, że w każdej klasie przed rozpoczęciem ferii przeprowadza się zajęcia profilaktyczne pt.: „ Bezpieczne ferie zimowe”. W piątek 10.01.2020 roku takie zajęcia w klasach pierwszych przeprowadziła Pani Małgorzata Kotarba przedstawiciel KPP w Pucku, która opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegała przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi ze spotkania z nieznajomą osobą, a także z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy, zatokę. Pokazywała dzieciom ilustracje dobrego i złego zachowania i utrwaliła numery alarmowe. Serdecznie dziękujemy Pani policjantce za współpracę i przygotowanie ciekawej pogadanki. Po takich zajęciach miejmy nadzieję, że zbliżające się ferie zimowe będą bezpieczne, a dzieci wrócą do szkoły pełne wrażeń i chęci do nauki.

• SPOTKANIE Z LEKTURĄ - LAPBOOKI

Uczniowie klasy III a w roku szkolnym 2019/2020 realizują innowację pedagogiczna pt. „Spotkania z lekturą”. W grudniu omawialiśmy lekturę pt. „O psie, który jeździł koleją”. Cykl zajęć zakończyliśmy pracą w grupach. Każde dziecko miało prawo wyboru, w którym zespole chce pracować. Zajęcia miały na celu integrację zespołu klasowego, jak również powtórzenie i utrwalenie wiadomości, jakie zdobyli podczas lekcji. Tym razem stworzyliśmy lapbooki. Jedna z grup nazwała swoją pracę lampobook od głównego bohatera naszej lektury – psa Lampo. Po ciężkiej, ale przyjemnej pracy, każda zespół zaprezentował oraz omówił swojego lapbooka. Uczniowie uwielbiają takie zajęcia. Myślę, że lektura na długo pozostanie w pamięci uczniów.

• WYCIECZKA "KROKUSIOWA PRZYSTAŃ"

13 grudnia w godzinach rannych w ramach prezentu gwiazdkowego dzieci z klasy III b udały się na plac zabaw do Pucka „Krokusiowa Przystań”. W radosnej,  przedświątecznej atmosferze pełnej harców i zabaw spędzili miło czas. Następnie udaliśmy się spacerkiem do MC’Donalds, gdzie kontynuowaliśmy naszą wycieczkę przy wspólnym posiłku i rozmowie. Zadowoleni ok. godz. 13.00 wróciliśmy do szkoły

• SPOTKANIE Z LEKTURĄ

Uczniowie klasy III b w roku szkolnym 2019/2020 realizują innowację pedagogiczna pt. „Spotkania z lekturą”. W listopadzie omawialiśmy lekturę „ Dzieci z Bullerbyn” – historię życia sześciorga dzieci z niewielkiej wioski Bullerbyn. Uczniowie podczas całego omawiania lektury przygotowywali etapami książeczkę, w której umieścili głównych bohaterów powieści oraz ich domostwa. Następnie każdy z nich prezentował swoje dzieło na forum klasy. Dzieci  wykazały się wielka pomysłowością i zaangażowaniem.