PRACE UCZNIÓW KLAS 5
Nauka przez zabawę modele komórek roślinnych i zwierzęcych
Modele wykonali uczniowie klas 5 w ramach zadania dla chętnych, część modeli ozdabia teraz salę biologii.
Podziękowania dla Pani Krystynie Klein :) za pomysł na prace twórczą uczniów.
TEATRZYK - "KRÓLOWA ŚNIEGU"
30 listopada uczniowie z klas I – III obejrzeli w Domu Kultury w Żelistrzewie niezwykłe przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Królowa Śniegu”, przygotowane przez Studio Teatralne KRAK-ART z Krakowa. Spektakl jest adaptacją teatralną znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Kaj i Gerda są kochającym się rodzeństwem. Pewnego razu do oka chłopca trafia odłamek roztrzaskanego zwierciadła, który zmienia spojrzenie Kaja. Wszystko, co jest piękne i dobre, staje się dla młodzieńca brzydkie i złe. Wszystkiemu winne są czary złej Królowej Śniegu, która porywa Kaja. Jednak dzielna Gerda uratowała brata. Dzieciom bardzo podobało się to zimowe widowisko pełne braterskiej miłości i magii. Mogły czynnie brać udział w przedstawieniu, a nawet wystąpić na scenie.
KRAINA LODU - TEATRZYK
„Czy miłość i przyjaźń są w stanie pokonać wieczną zimę?” Przedszkolaki 30 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie obejrzały przedstawienie pt. „Kraina Lodu”. Znane postacie – Elza, Anna, Kristoff i Olaf zabrały dzieci w czarodziejską podróż do mroźnego pałacu na szczycie góry. Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji rozgrywającej się na scenie. Pomagały w poszczególnych scenach oraz odpowiadały na pa.ytani Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało i wywołało na twarzach przedszkolaków uśmiech i radość.
PROJEKT "HEJ, TU U NAS ..."
W listopadzie nasze przedszkolaki rozpoczęły realizacje projektu ,,Hej, tu ú nas, na Kaszëbach”. Projekt ten ma na celu popularyzacje oraz poszerzenie wiedzy o naszym regionie, jakim są Kaszuby. Uwrażliwienie dzieci na piękno, folklor, kulturę, tradycje oraz pogłębienie wiedzy na temat położenia geograficznego a także historii. Przedszkolaki poznają region naszego kraju, który słynie z pięknych wzorów, haftów, wielowiekowej tradycji oraz odrębnego języka.
WIKTORIA I KOSTKI RUBIKA
Uczniowie klasy 1a, 2a, 2c i 3c mieli ogromną przyjemność gościć na swoich zajęciach uczennicę klasy 6a Wiktorię Krzebietke, której pasją jest układanie kostki Rubika. Uczniowie nie mogli wyjść z podziwu, kiedy Wiktoria układała kostki. Byli bardzo zadowoleni z warsztatów, sami próbowali swoich sił i nie mogli uwierzyć ile jest różnych kostek, które można układać. Podziwiamy Wiktorię za jej otwartość, optymizm, którym zaraża wszystkich ludzi oraz siłę walki, a także dążenie do swoich celów. Wiki jesteś WIELKA!!! Dziękujemy Tobie za to, że Twoją pasją zaraziłaś swoich młodszych kolegów.
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Zajęcia terapeutyczne nie muszą być nudne. Od września uczniowie z klasy I a i II a wykorzystują sprzęt i pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Podstawowym celem tych zajęć jest rozwijanie logicznego i krytycznego myślenia, umiejętności współpracy, rozwiązywania problemów oraz nauka programowania. W listopadzie na zajęciach wykorzystaliśmy klocki Lego Spike Prime. Zaletą tych zestawów jest intuicyjne połączenie elementów konstrukcyjnych LEGO z nowoczesnymi czujnikami, silnikami oraz środowiskiem służącym do kodowania. Przyszli konstruktorzy na początek przygotowywali ciekawe i proste konstrukcje wiatraków, które służyły do zapoznania z działaniem silników. Pierwsze kroki w poznaniu świata robotyki uczniowie maja już za sobą z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia z klockami Lego.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasze przedszkolaki miały w ciągu dnia różne misiowe zadania i niespodzianki. Dzieci malowały figurki w kształcie misia, tańczyły i bawiły się ze swoimi ulubionymi maskotkami. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego przedszkolaka.
Dzieci również otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym z okazji XXII Dnia Papieskiego „Jan Paweł II. Blask Prawdy”. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
WOJEWÓDZKI PROJEKT EDUKACYJNY DLA KLAS PIERWSZYCH
Klasy pierwsze w ramach prowadzonych działań profilaktycznych przystąpiły do Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. 21 listopada uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantką panią Małgorzatą Katarba z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Podczas zajęć omawiane zostały zagadnienia dotyczące zapobiegania zagrożeń z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. Policjantka mówiła o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w szczególności o tym, dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, a także o bezpieczeństwie w domu i szkole. Szczególną uwagę zwracano na kontakty dzieci z osobami nieznajomymi. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji i dzielili się z funkcjonariuszką swoimi doświadczeniami. Zapewnili, że będą dbać o swoje bezpieczeństwo. Klasa I a i I b została zaproszona do udziału w konkursie plastycznym „Uczę się bezpieczeństwa”.
"Ruch, słuch, słowo, dźwięk- z logorytmiką rozwijam się"
Innowacja w grupie trzy- latków. W roku szkolnym 2022/23 zostanie przeprowadzona innowacja pedagogiczna: "Ruch, słuch, słowo, dźwięk- z logorytmiką rozwijam się" Zajęcia dedykowane dzieciom opierają się na wesołych piosenkach, które są łatwe do zapamiętania i wpadają w ucho. Wyraźne śpiewanie korzystnie wpływa na prawidłowa wymowę głosek i dykcję, szczególnie jeśli śpiewaniu towarzyszy rytmiczny ruch. W logorytmice każde ćwiczenie ruchowe ma charakter zabawy. Projekt będzie realizowany od 1 października do 31 maja 2023r. Październik - Temat : " Odgłosy jesieni".
WYCIECZKA DO KINA - KLASY PIERWSZE
W listopadzie uczniowie klas Ia i Ib wraz z wychowawczyniami, nauczycielem wspomagającym oraz nauczycielem religii pojechali do kina na projekcję filmu pt. „Kopciuszek i kamień życia”. Nie jest to kolejna bajka o bezbronnej dziewczynie, czekającej na ukochanego księcia! Była to opowieść o magii, sile przyjaźni, wsparciu oraz o tym, że nigdy nie należy się poddawać i zawsze walczyć o to, na czym nam zależy. Warto obejrzeć tę pełną przygód historię, ponieważ porusza tak ważne wartości w życiu każdego człowieka, jak przyjaźń, koleżeństwo czy też życzliwość.
WYCIECZKA DO KINA
15 października klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Multikina w Rumi na film pt. „Paddington 2” . Przed seansem odbyła się krótka lekcja w kinie na temat bezpieczeństwa, kultury zachowania oraz zasad fair play. Potem dzieci obejrzały drugą część filmu szalonego i zabawnego misia. Tym razem mądry niedźwiadek o nienagannych manierach trafił w złe towarzystwo, jednak na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Ta przezabawna, a jakże wzruszająca historia stała się tematem kolejnych zajęć w szkole. Następnego dnia omówiliśmy film oraz zasady i wartości, jakimi w życiu powinien kierować się każdy człowiek. Na zakończenie zajęć powstały piękne prace plastyczne.
WYCIECZKA DO LASU - KLASA 3A
Klasa III a w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z Ekologią na Ty” wybrała się na wycieczkę do lasu. Zrealizowaliśmy I Moduł - „Przyroda wokół nas”. Dzieci spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu i podziwiały piękno jesiennej przyrody. Rozmawialiśmy na temat zwierząt zamieszkujących w lasach, rozpoznawaliśmy drzewa oraz grzyby. Wsłuchiwaliśmy się w piękny śpiew ptaków. Uczniowie zebrali dary jesieni z których tworzyliśmy prace plastyczne. Uczniowie pracowali w grupach i tworzyli makiety lasu oraz prace plastyczne z liści według własnej wyobraźni.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
W październiku odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny z okazji XXII Dnia Papieskiego „Jan Paweł II. Blask Prawdy”. Podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zostały wręczone nagrody. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
PRZEDSZKOLE
I miejsce – Anastazja Krajewska- Solecka, 3-latki
Dominik Jamka, 6 – latki c
II miejsce – Milena Miotk, 6 – latki
III miejsce – Marek Sztybór, 6 - latki a
Wyróżnienie: Luiza Selke, 6 – latki b
KLASY I – IV
I miejsce – Oliwia Jamka, kl. III b
II miejsce – Franciszek Bulczak, kl. II b
Blanka Budnik, kl. I a
Eliza Potrykus, kl. IV b
III miejsce – Jakub Bulczak, kl. IV a
Laura Chrabkowska, kl. I a
Błażej Hincka, kl. II b
Olaf Krajewski- Solecki, kl. II b
Wyróżnienie: Anna Dampc, kl. I b
Lilianna Capińska, kl. II c
Alicja Drzeżdżon, kl. II b
KLASY V – VIII
I miejsce - Emilia Selke, kl. V a
II miejsce – Izabela Sabiniarz, kl. VIII c
III miejsce – Sara Hincka, kl. VIII a
Wyróżnienie: Marta Renusz, kl. VIII c
Organizatorzy: Anna Wiśniewska
Dorota Szułczyńska,
Anna Korzeniewska,
ks. Roman Rychert
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
To ważne byśmy jako naród wiedzieli kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy, a to nie jest możliwe bez znajomości historii i narodowej tradycji. Podczas dzisiejszego apelu z okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez pieśni patriotyczne uczczono i przywołano w naszej szkole pamięć o ważnych wydarzeniach i ludziach. Z pieśnią na ustach, mimo czasów zaborów i powstań, Polacy przeszli przez XIX i wkroczyli w XX wiek. To właśnie one były kronikarzem i zwierciadłem dziejów narodu. Mówiły nie tylko o tym co Polacy robili, ale też co czuli.
KONKURS PLASTYCZNY
Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym pt.
"Jak oszczędzam energię elektryczną w domu i szkole"?
Warunkiem udziału:
- (wpisowe) zebranie 10 szt. zużytych baterii AAAA, AAA, AA, 9V, C lub D (zamkniętych szczelnie w woreczku foliowym),
- poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego
- wykonanie pracy plastyczne - forma A4 lub A3
Konkurs trwa od 01.11-30.11.2022
Ostateczny termin oddania prac+ baterii+ formularza to 30.11 (prace oddajemy do pani Magdalena Styn-Malinowskiej lub pani Ireny Klebba).
Formularze zgłoszeniowe znajdują się w pokojach nauczycielskich lub na stronie internetowej szkoły.
Regulamin-konkurs_2022_oszczedzam_energie.pdf
formularz_zgloszeniowy_oszczedzam_energie_(1).pdf
Magdalena Styn-Malinowska
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada Pani dyrektor oraz poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę.
Archiwum Aktualności