Walentynki w świetlicy upłynęły pod patronem Świętego Walentego. Uczniowie z zaangażowaniem zapoznawali się z tradycją świętowania walentynek. Wykonaliśmy szereg prac plastycznych, których motywem przewodnim było oczywiście czerwone serce.
CZYTAM Z KLASĄ - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
Klasy II a, II b i II c zakończyły I Moduł o nazwie ,,Fikuśne lekturki spod chmurki”. Spośród zaproponowanych lektur wybrały książkę „Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. Lekturę czytał zarówno wychowawca, jak i inny nauczyciel. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obejrzały film promujący projekt. Po jego obejrzeniu z dużym zaangażowaniem przystąpiły do lepienia z plasteliny Czytusi. Dzieci wykonały również zakładki do książek w kształcie drzewa. Kolejnym etapem było wspólne omówienie wybranej lektury. Do tego celu wykorzystaliśmy Lekturniki. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela uzupełniali kolejne strony w Lekturniku podsumowujące wiadomości na temat pierwszej przeczytanej lektury. Kolejnym zadaniem było odrysowanie na dużym arkuszu papieru bohatera z lektury oraz wykonanie jesiennych drzew, które przypominały drzewa z lektury Marii Terlikowskiej i stanowiły wystawę w klasie. Uczniowie podczas realizacji I Modułu byli bardzo zainteresowani i zaangażowani w jego przebieg.
CZYTAM Z KLASĄ - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
Klasy I a, I b, I c oraz III c zakończyły I Moduł o nazwie ,,Fikuśne lekturki spod chmurki”. Spośród zaproponowanych lektur wybrały książkę ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek – czterech prawych i sześciu lewych” autorstwa Justyny Bednarek. Lekturę czytał zarówno wychowawca, jak i inny nauczyciel, pani bibliotekarka, rodzice oraz uczniowie. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem obejrzały film promujący projekt. Po jego obejrzeniu z dużym zaangażowaniem przystąpiły do lepienia z plasteliny Czytusi. Dzieci wykonały również skarpetkowe zakładki do książek oraz kolorowe skarpetkowe maskotki, które stanowiły wystawę w klasie bądź na szkolnym korytarzu. Kolejnym etapem było wspólne omówienie wybranej lektury. Do tego celu wykorzystaliśmy Lekturniki. Każde dziecko samodzielnie podpisało swój Lekturnik, następnie starannie pokolorowało jego okładkę. Maluchy pod kierunkiem nauczyciela uzupełniały kolejne strony w Lekturniku podsumowujące wiadomości na temat pierwszej przeczytanej lektury. Kolejnym zadaniem było wykonanie plakatów zachęcających innych do przeczytania tej lektury, które do dziś zdobią lekcyjne sale zajęć oraz szkolny korytarz. Dodatkowo wykonane zostały również prace plastyczno-techniczne - Mój ulubione bohater książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)" oraz zorganizowany został DZIEŃ SKARPETEK BEZ PARY. Uczniowie podczas realizacji I Modułu byli bardzo zainteresowani i zaangażowani w jego przebieg.
CZYTAM Z KLASĄ - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
Klasy I a, I b, I c, II a, II b, II c oraz III c realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, będący innowacją pedagogiczną. Projekt składa się z trzech Modułów. I Moduł – Fikuśne lekturki spod chmurki, II Moduł – Zwierzęce lekturki spod chmurki, III Moduł – Polskie lekturki spod chmurki. W każdym z modułów zespół klasowy wybiera jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykona co najmniej cztery zadania. Lektury mogą być czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów. Po zrealizowaniu każdego modułu klasa otrzymuje potwierdzenie jego realizacji, które zostaje przesłane nauczycielowi, który umieści sprawozdanie z realizacji modułu na stronie projektu. Po zrealizowaniu wszystkich trzech modułów, klasa otrzyma certyfikat końcowy oraz dyplom dla każdego ucznia, biorącego udział w projekcie.
WARSZTATY - AKADEMIA MAŁEGO KUCHCIKA
Sześciolatki i klasy I-III wzięły udział w warsztatach kulinarnych pod nazwą Akademia Małego Kuchcika. Wspólnie z prowadzącymi poznawały tajniki kuchni molekularnej, czyli otrzymywały czyste smaki w nietypowy sposób. Przygotowywały lody z owoców i suchego lodu, chipsy z bazylii, sok z "parującym" lodem, a potem z niepewnością, ale i ze smakiem wszystko to konsumowały. Dzieci obserwowały, w jaki sposób rośnie balon nadmuchiwany dwutlenkiem węgla. Doświadczenia i obserwacje wzbogaciły wiadomości dzieci z dziedziny chemii. Wszyscy świetnie się bawili.
WYCIECZKA NA UROCZYSTOŚĆ 100 ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM
10.02.2020r. klasa 2a, 2b i 6b z wychowawczyniami wybrały się do Pucka na uroczystości 100 Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Najpierw udaliśmy się na dworzec PKP, gdzie powitaliśmy gości i generała Józefa Hallera, którzy przyjechali historycznym pociągiem. Następnie w uroczystym pochodzie poszliśmy na pucki rynek . Tam spotkaliśmy Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudę, który odsłonił pamiątkową tablicę Antoniego Miotka. Po drodze do portu rybackiego zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod zaślubinowym muralem. W porcie podziwialiśmy zaślubinowe ławeczki , słupek oraz pomnik generała Hallera. Dowiedzieliśmy się też gdzie odbyły się historyczne Zaślubiny Polski z Morzem. To był niezwykły dzień, bo mogliśmy uczestniczyć w tak ważnych uroczystościach dla całego kraju.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
4 i 5 lutego przedszkolaki zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków na program artystyczny przygotowany specjalnie dla Nich z okazji Ich święta. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek.
SPOTKANIE Z LEKTURĄ "ANARUK, CHŁOPIEC Z GRENLANDII"
Klasy III a i III b w ramach innowacji pedagogicznej „Spotkanie z lekturą” omówiły kolejną lekturę. Tym razem wyruszyliśmy w daleką podróż do Grenlandii, a głównym bohaterem był Anaruk. Dzieci były zafascynowane życiem, jakie prowadził nasz bohater. W pracy wykorzystaliśmy mapy, atlasy, globusy. Korzystaliśmy z zasobów Internetu. Powstały prace plastyczne oraz makiety Grenlandii. Stworzyliśmy zeszyty, do których uczniowie wkleili omawiane na zajęciach ciekawostki. Na zakończenie każdy uczeń napisał list do Anaruka.
100- lecie zaślubin Polski z morzem
Zaślubiny Polski z Bałtykiem
10 lutego 1920 roku gen. Józef Haller aktem zaślubin Polski z Morzem przypieczętował powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej. Po długich latach zaborów nasz kraj uzyskał dostęp do Bałtyku. Dla nas więc, mieszkańców tego regionu, rok 2020 to kulminacyjny punkt obchodów 100 – lecia odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Społeczność naszej szkoły przyłącza się do wspólnego świętowania wykonując tematyczne gazetki, organizując bądź biorąc udział w konkursach.
Dzień Maski Karnawałowej
W dniu dzisiejszym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego we współpracy ze świetlicą szkolną obchodziliśmy dzień maski karnawałowej.
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU
29 stycznia 2020r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie z bajek. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Domu Kultury na wspólną zabawę. Dzieci z chęcią uczestniczyły w konkursach z nagrodami. Zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki wróciły do przedszkola na obiad.
FERIE ZIMOWE W PRZEDSZKOLU
Ferie zimowe to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, to dni w których do przedszkola uczęszcza mniejsza grupa dzieci, biorących udział w wielu ciekawych zabawach. Ferie w naszym przedszkolu wypełnione były zajęciami o charakterze integracyjnym.
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
Tradycją jest w naszej szkole, że w każdej klasie przed rozpoczęciem ferii przeprowadza się zajęcia profilaktyczne pt.: „ Bezpieczne ferie zimowe”. W piątek 10.01.2020 roku takie zajęcia w klasach pierwszych przeprowadziła Pani Małgorzata Kotarba przedstawiciel KPP w Pucku, która opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegała przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi ze spotkania z nieznajomą osobą, a także z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, stawy, zatokę. Pokazywała dzieciom ilustracje dobrego i złego zachowania i utrwaliła numery alarmowe. Serdecznie dziękujemy Pani policjantce za współpracę i przygotowanie ciekawej pogadanki. Po takich zajęciach miejmy nadzieję, że zbliżające się ferie zimowe będą bezpieczne, a dzieci wrócą do szkoły pełne wrażeń i chęci do nauki.
SPOTKANIE Z LEKTURĄ - LAPBOOKI
Uczniowie klasy III a w roku szkolnym 2019/2020 realizują innowację pedagogiczna pt. „Spotkania z lekturą”. W grudniu omawialiśmy lekturę pt. „O psie, który jeździł koleją”. Cykl zajęć zakończyliśmy pracą w grupach. Każde dziecko miało prawo wyboru, w którym zespole chce pracować. Zajęcia miały na celu integrację zespołu klasowego, jak również powtórzenie i utrwalenie wiadomości, jakie zdobyli podczas lekcji. Tym razem stworzyliśmy lapbooki. Jedna z grup nazwała swoją pracę lampobook od głównego bohatera naszej lektury – psa Lampo. Po ciężkiej, ale przyjemnej pracy, każda zespół zaprezentował oraz omówił swojego lapbooka. Uczniowie uwielbiają takie zajęcia. Myślę, że lektura na długo pozostanie w pamięci uczniów.
WYCIECZKA "KROKUSIOWA PRZYSTAŃ"
13 grudnia w godzinach rannych w ramach prezentu gwiazdkowego dzieci z klasy III b udały się na plac zabaw do Pucka „Krokusiowa Przystań”. W radosnej, przedświątecznej atmosferze pełnej harców i zabaw spędzili miło czas. Następnie udaliśmy się spacerkiem do MC’Donalds, gdzie kontynuowaliśmy naszą wycieczkę przy wspólnym posiłku i rozmowie. Zadowoleni ok. godz. 13.00 wróciliśmy do szkoły
Archiwum Aktualności