4 czerwca odbył się Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Tego dnia dopisała nam pogoda i cały dzień mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w rozgrywkach sportowych oraz grać w gry planszowe. Był czas na rozmowy i zabawę. Nasi młodsi uczniowie bardzo dobrze wykorzystali ten dzień, który był niesamowitą okazją do wspólnej integracji między klasami. Rodzice zadbali o przekąski na szkolny piknik, a miłym akcentem zakończenia dnia było wyjście na lody. Tego dnia trochę poczuliśmy już zbliżające się wakacje.
DZIEŃ DZIECKA
3 czerwca klasa II b, wraz z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym, wybrała się do Pucka, aby świętować klasowy Dzień Dziecka. Świętowanie tego święta zaczęliśmy od wizyty w restauracji Mc Donalds, gdzie wspólnie zjedliśmy niecodzienne śniadanie. Potem udaliśmy się do sali zabaw Funpark Crocusiowa Przystań Croco Roco, gdzie dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji oraz wspólnie wesoło się bawić. To był bardzo udany klasowy Dzień dziecka, który zamierzamy jeszcze powtórzyć.
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Nasza szkoła z ogromnym entuzjazmem realizuje program "Laboratoria Przyszłości", dzięki któremu uczniowie mogą rozwijać swoje kompetencje przyszłości. Sprzęt zakupiony w ramach programu pozwala nauczycielom prowadzić zajęcia w bardzo ciekawy sposób angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Właśnie podczas takich zajęć Staś wykorzystując Tablet oraz klocki Lego education Spike Prime z ogromną radością i satysfakcją zbudował: super chwytacz, konika polnego oraz stację meteorologiczną.
WYCIECZKA DO ROGULEWA
W dniu 28.05.2024r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Rogulewa pod hasłem „Psie Zaprzegi”. Najpierw zapoznali się tam ze stadem 15 psów husky następnie poznali tajniki pracy maszera i zasady budowania psich zaprzęgów. Niektórzy mieli okazję przejechać się takim zaprzęgiem. Był to znakomity czas na integrację między klasami podczas wspólnego ogniska oraz zabaw i gier sportowych na świeżym powietrzu.
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Laboratoria przyszłości to program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technologicznych wśród uczniów szkoły podstawowej. W czasie zajęć dodatkowych, uczniowie klas pierwszych rozwijali swoje kompetencje matematyczne z wykorzystaniem kolorowych kubeczków z których układali wieże według wzoru. Dzieciom bardzo podobały się takie kreatywne zajęcia. Nauka poprzez zabawę sprawiła uczniom wiele radości. Na zakończenie wykorzystaliśmy ćwiczenia interaktywne rozwijające spostrzegalność oraz koncentrację uwagi.
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
Laboratoria Przyszłości to program edukacyjno-technologiczny skierowany m.in. do uczniów szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach podsumowania całorocznej pracy uczniowie z Ukrainy skonstruowali pojazdy jeżdżące z klocków Lego Spike Prime. Rozwinęli umiejętności pracy zespołowej, samodzielnego i krytycznego myślenia, manualne i techniczne. Zajęcia sprawiły uczniom bardzo dużo radości i satysfakcji.
Gminny Przegląd Muzyki Szkolnej
28 maja roku w Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się Gminny Przegląd Muzyki Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły, trzy duety i trzy solistki. Z klas I – III pierwsze miejsce zajął duet: Maria Wrese, Alicja Kohnke z klasy 3b, który przedstawił utwór ,,Laleczka z saskiej porcelany" z pięknie wykonanym tańcem przez Sarę Selke i Stanisława Biczyńskiego. Wyróżnienie zajęła solistka Anna Dampc z klasy 2 b, która zaśpiewała piosenkę ,,Puszek Okruszek". W kategorii klas 4 – 6 pierwsze miejsce otrzymała solistka z klasy V b Agata Dampc. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
FINAŁ KONKURSU
23 maja w auli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się finałowa gala projektu edukacyjnego ,,Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza”. Projekt skierowany był bezpośrednio do uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa pomorskiego. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego i zwrócenie ich uwagi na istotę korzystania z odblasków. Naszą szkołę reprezentowała: Laura Chrabkowska z klasy II a i Tymon Pietrek z klasy II a, którzy w tym konkursie zostali laureatami tego projektu. Tymon miał zaszczyt osobiście odebrać nagrodę i uczestniczył na pokazie sprzętu policyjnego, natomiast Laura była w tym dniu na wycieczce klasowej do Helu, a nagrodę wręczyła w szkole policjantka pani Małgorzatą Katarba z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Gratulujemy uczniom wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
OPOWIEŚCI Z NARNII
Uczniowie klasy 4A oraz 4C podczas lekcji języka polskiego wykonali piękne szafy, nawiązujące do lektury ,,Opowieści z Narnii". Prace plastyczne czwartoklasistów były na tyle kreatywne i inspirujące, iż pojawiły się przy wejściu głównym w naszej szkole. Autorzy prac serdecznie zapraszają do podziwiana ich dzieł i mają nadzieję, że pozwolą one choć na chwilę przenieść się do magicznego świata Narnii.
4
PROJEKT "KLASA W TERENIE"
Klasa II a omówiła lekturę pt:. „Detektyw Pozytywka” napisaną przez Grzegorza Kasdepke. Książka ta składa się z piętnastu rozdziałów, a w każdym z nich zawiera się inna zagadka, do której rozwiązania dochodzi Detektyw Pozytywka. Miejscem akcji jest głównie kamienica, w której mieści się agencja „Różowe okulary”, oraz jej podwórko, ale także plaża oraz pole biwakowe. Czytając książkę staraliśmy się wspólnie z detektywem rozwiązać różnorodne zagadki, które dotyczyły głównie codziennych spraw mieszkańców kamienicy.
Omawiając lekturę dzieci wypełniały karty pracy, rozwiązywały różne zadania na tablicy interaktywnej. Poznały sylwetkę autora i dowiedziały się, jakie książki już napisał. Opowiadały treść lektury skupiając się na osobach, którym Pozytywka pomagał. Uczniowie opisali postać detektywa i jego biuro. Zastanowili się nad problemem jak zostać detektywem. W związku z tym dzieci wcieliły się w postać sympatycznego detektywa i miały za zadanie poszukać różne ciekawostki przyrodnicze. Praca z książką Grzegorza Kasdepke wywarła na uczniach ogromne wrażanie i sprawiła wiele radości i satysfakcji z rozwiązywania detektywistycznych zagadek a jednocześnie była doskonałą okazja do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Klasa w terenie”.
WARSZTATY DLA KLASY 3C
Klasa 3c wzięła udział w warsztatach robienia świeczek prowadzone przez panią Joannę Czapp z Fabryki Animacji. Warsztaty zorganizowaliśmy aby przygotować z okazji Dnia Matki piękne pachnące świeczki dla najukochańszych mam. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się z czego można zrobić świeczki oraz jaki jest cykl ich powstawania. Własnoręczne robienie świeczek sprawiło nam wiele satysfakcji. Jesteśmy przekonani, że takie prezenty spodobają się naszym mamom.
WYCIECZKA DO TORUNIA
21 maja uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z wychowawcami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Torunia .
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Torunia z przewodnikiem, miasta Mikołaja Kopernika, z gotyckim Starym Miastem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizytówką miasta jest pomnik najwybitniejszego polskiego astronoma. Zobaczyliśmy również dom, w którym urodził się ten wybitny Polak. Imponujące wrażenie wywarła na nas „Katedra św. Janów”, jeden z najstarszych kościołów dawnego państwa krzyżackiego. Niektórzy z nas próbowali zachować równowagę stając przy Krzywej Wieży, która ma 15 metrów wysokości i odchyla się od pionu o około 1,5 metra.
Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy, który w interaktywny sposób zachęca do aktywnego przyswajania wiedzy o nauce, technice i przyrodzie.
Największe wrażenie wywarło na naszych uczniach zwiedzanie Niewidzialnego Domu, który pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Zwiedzanie odbywało się w całkowitej ciemności. Przewodnicy pokazali nam rzeczy i sytuacje, których nie zobaczyliśmy, ale poczuliśmy, zrozumieliśmy i doceniliśmy.
Pierwszy dzień naszej wycieczki zakończyliśmy w Planetarium. Siedząc wygodnie w fotelach oglądaliśmy seans Makrokosmos. Tysiące gwiazd, niezwykłe, przestrzenne obrazy tworzone przez animacje video pokrywały całą kopułę ponad naszymi głowami.
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Żywym Muzeum Piernika.
W magiczny sposób przenieśliśmy się do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.
Ostatnim punktem naszej wycieczki był rejs po Wiśle na wiernych replikach tradycyjnych łodzi wiślanych. Pogoda dopisywała przez całą wycieczkę. Oczywiście nie zabrakło też czasu na lody i zakup pamiątek, przede wszystkim tradycyjnych pierników toruńskich. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
PROJEKT "KLASA W TERENIE"
Klasa 3c realizując projekt ,,Klasa w terenie” spędziła czas na obserwacjach drzew. Uczyliśmy się jak rozpoznawać wiek drzew mierząc obwód pnia, oraz uczyliśmy się rozpoznawać drzewa po korze.
2
WYCIECZKA DO ZOO
Dnia 24 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych, a także przyjemne, wspólne spędzenie czasu. Podczas wycieczki była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci uczniów.
WYCIECZKA DO HELU
23 maja uczniowie klas 2 a i 2 b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Helu. Po przyjeździe udaliśmy się na spacer nabrzeżem portu oraz rejs statkiem po Zatoce Puckiej i Morzu Bałtyckim. Rejs bardzo nam się podobał gdyż podczas niego dowiedzieliśmy się wielu informacji o Półwyspie Helskim i o Helu. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Rybołówstwa, które mieści się w kościele poewangelickim i jest wizytówką Helu. Uczniowie zapoznali się ze sposobami połowów, obejrzeli warsztat szkutniczy, zdjęcia starego Helu i jego mieszkańców. Największym przeżyciem było stąpanie po szklanej podłodze pierwszego piętra. Po wejściu na wieżę kościelną podziwiali panoramę Helu, widok na zatokę i port rybacki, a na horyzoncie dojrzeli drugi brzeg – Gdynię i Gdańsk. Potem był czas na lody i zakup pamiątek. Niestety ze względu na dużą liczbą grup wycieczkowych nie udała nam się zobaczyć pokazu karmienia fok mimo, że trzy razy próbowaliśmy kupić bilety. Postanowiliśmy, więc meleksami pojechać na Początek Polski – na koniec półwyspu Helskiego. Tam zobaczyliśmy bunkry, schrony, wieże kierowania ogniem, stanowiska artyleryjskie, pozostałości po II wojnie światowej. Następnie udaliśmy się w kierunku latarni morskiej, gdzie wejście na sam szczyt wymagało pokonania ponad dwustu stopni. Uczniowie jednak chętnie podjęli wyzwanie.
Pomimo nienajlepszej pogody wycieczka była bardzo ciekawa i udana.
PROJEKT "KLASA W TERENIE"
Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Klasa w Terenie. Pierwszaki wykorzystały piękną pogodę i obserwowały chmury. #Klasawterenie
PROJEKT "KLASA W TERENIE"
Klasa 1b w ramach Ogólnopolskiego Projektu "Klasa w terenie" wybrała się na spacer w poszukiwaniu kwiatów oraz obserwacji ptaków. Po spacerze dzieci miło spędziły czas na placu zabaw.
#Klasawterenie#MałgorzataKlonowska#zadanie1#zadanie 6#SzkołaPodstawowai.JanaIIISobieskiegowŻelistrzewie#klasa1b
DZIEŃ MATKI
Chcę Ci Mamo pięknie podziękować
I życzenia najpiękniejsze podarować
Bo Cię kocham całym swoim sercem
I chcę kochać jeszcze, jeszcze więcej.
2
Archiwum Aktualności