• GRATULACJE

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Ekoturysta-plastyczny artysta"

Stanisław Eitner kl. 5c zajął 2 miejsce w kategorii kl.4-6 w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Ekoturysta-plastyczny artysta". Swoją nagrodę odebrał 26.10.20023 r podczas uroczystej gali, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Łebczu, po której odbyły się warsztaty ekologiczne.
            Wielkie gratulacje dla Stanisława za kreatywność!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to dzień, w którym nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Dzieci mogły również zaprezentować swoje piękne stroje. Po prostu było bajkowo i kolorowo.

• SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Nasze Przedszkole w Żelistrzewie odwiedził Pan Tomasz Turulski- Leśniczy z Nadleśnictwa Wejherowo - Leśnictwo Darżlubie, który zaprezentował dzieciom rozległą wiedzę z wielu dziedzin. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że głównym zadaniem leśniczego jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimowym. Przedszkolaki poznały zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących nasze lasy, a  ludzie są w nich tylko gośćmi i muszą te zwyczaje szanować. Spotkanie uwrażliwiło dzieci na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią. Dziękujemy za mile spędzony czas.

• REWIA NA LODZIE

12 października uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych wybrali się do Gdańska do hali widowiskowo - sportowej „Olivia” na rewię na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Uczniowie z przyjemnością oglądali przedstawienie, które dostarczyło wielu przeżyć emocjonalnych, estetycznych i muzycznych. Efekty dźwiękowe, świetlne, scenografia, kostiumy i oczywiście popisy akrobatyczne aktorów zachwyciły wszystkich. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

#klasawterenie#AngelikaKrzebietka#zadanie4#SzkołaPodstawowawŻelistrzewie#klasa2a,2b,3a,3b,3c,4a,4b,4c